Esnaflar ve kurumlar turnuvada arak döktü

Düzce’nin Cumayeri İlçesinde uray aracılığıyla düzenlenen halı kayran turnuvasında ilçe esnafı ve kurumlar böke olabilmek üzere çalma döktü.

Cumayeri Belediyesi marifetiyle kombinasyon edilen ve ilçede kâin kurumlar ile esnafların kurduğu 20 takımın katıldığı halı vadi ayak topu turnuvası düzenlendi. Turnuvada takımlar şampiyona kupasına uzanabilmek amacıyla kıyasıya mücadele etti. Finalde; Kotan İnşaat’ı 8-6 yenen DRT Çatı şampiyon olurken, üçüncülük maçında Fındıkçıoğlu’nu 6-4 yenen Arı Kotanlar 3’üncülük kupasının sahibi oldu.

Şampiyon olan takımın kupasını veren Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu, “Turnuvaya katılan umum takımları tebrik ediyorum. İlçemiz da ayak topu sevgisi bir bambaşka. Bu organizasyonun yapılmasında emeği güzeşte herkesi tebrik ediyorum. Çünkü 20 takımla ayrımsız turnuva düzenleyip, eziyetsiz benzeri şekilde irtibat beraberlik içerisinde tamamlanması beni haddinden fazla sevindirdi. Turnuvada istisnasız emeği olan, elini taşın altına koyan herkese teşekkür ediyorum. İnşallah seneye henüz domuzuna turnuvalarda kavuşmak talih olur inşallah diyorum” dedi.

Turnuvaya vahim bent gösteren kaymakamlık halkı bile turnuvadan kıvançlı kaldığını dile getirdi. – DÜZCE

Share: