‘Hasat’ tartışmasında baba ile oğlunu öldürdü

EDİRNE’dahi Erol Y. (59), gün çiçeği hasadı zımnında tartıştığı Güray Döner Kebap (45) ile oğlu Koray Döner Sermaye’i (18) av tüfeğiyle vurarak öldürdü. Erol Y., cinayetin arkası sıra bitirmiş aracılığıyla evinde yakalanıp, gözaltına makbuz.

Kırklareli’nin Pınar köyünde hayatiyetli Güray Döner, oğlu Koray Döner Sermaye’le Edirne’nin Süloğlu ilçesine sınırlanmış Büyükgerdelli köyüne biçerdöver ile günebakan tarlalarını hasat demek için geldi. Köyde tarlaya gitmeden evvel biçerdöverinin bakımını işleyen ağababa ile oğlunun yanına, önceleri tanıdıkları ve biçerdöverlerinde şoförlük yaptığı tamlanan Erol Y. geldi. Erol Y. ile Güray Döner Sermaye arasında, tıpkı süre bilahare ağız dalaşı imdi. Erol Y., Döner Kebap’e, “Sen bu köye hasada yetişme, burada hasadı ego yapacağım” diye niteleyerek çalışmalarını bitirip, köyden gitmelerini istemesi konusunda tartışma büyüdü. Güray Döner Kebap’in birlikte köyden ayrılmayacağını ve çalışmaya devam edeceğini söylemesi üstüne evine giden Erol Y., aldığı kendi kendine av tüfeğiyle döndü.

ÖNCE BABAYI BILAHARE KAÇMAYA ÇALIŞAN OĞLUNU VURDU

Erol Y., geçmiş Güray Döner Kebap’e arkası sıra birlikte tüfeği görünce kaçmaya etkin oğlu Koray Döner Kebap’e ızdırap açtı. Silah seslerini duyanların ihbarıyla köye bitirmiş ve sağlık ekipleri irsal edildi. Sağlık ekipleri, yaptıkları kontrolde ata ile oğlunun hayatını kaybettiğini belirledi. Bitirmiş ekipleri de fenomen yerindeki incelemede 9 boş kovan buldu. Cingöz, cinayetin ardından evine revan Erol Y.’yi olayda kullandığı tüfekle birlikte yakalayarak, gözaltına aldı. Ata ile oğlunun camit bedenleri ise Süloğlu Izzet Hastanesi morguna kaldırıldı.Share: