İki öğrencisi martir olan spor salonu işletmecisinden duygulandıran ası

ELAZIĞ’dahi, yetiştirdiği 2 öğrencisi martir olan spor salonu işletmecisi ve antrenör Fatih Sayer (45), martir ve gazi yakınlarına ücretsiz bakım veriyor. Sayer, salonun camına da ‘Bu salonda martir yakınları ve gazilerimiz ücretsiz spor yapabilirler. Bedelleri ödenmiştir’ kayıtlı ası astı.

Kentte, Akpınar Mahallesi’nde spor salonu işletmecisi ve antrenör Fatih Sayer, 2016’dahi yetiştirdiği öğrencilerinden Asteğmen Ömer Baydilli, Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde kontrol noktasına bombalı araçla yapılan saldırıda martir olduktan bilahare martir yakınlarına ve gazilere ücretsiz hizmet vermeye başladı. Sayer, salonun camına üstelik ‘Bu salonda şehit yakınları ve gazilerimiz ücretsiz spor yapabilirler. Bedelleri ödenmiştir’ afişi astı. Ası, görenleri duygulandırırken, Sayer’in yetiştirdiği bir diğer öğrencisi Piyade Mülazım Canbert Tatar da 2020’üstelik Suriye’nin İdlib kentinde gerçekleştirilen öğün taharri devriyesi sırasında meydana mevrut patlamada martir oldu.

‘HAKLARINI ÖDEYEMEYİZ’Şehitlerin ve gazilerin haklarını ödeyemediklerini ifade eden Sayer, “Bu salonda şehit yakınlarına ve gazilerimize hizmet etmeye çalışıyoruz. Elan öncesinde da bu çalışmalar ara sıra gelişim yerlerinde vardı. Gazilerimizin şehitlerimizin hakları ve emekleri maddesel yahut manevi tek şekilde ödenemez. Onlar, canları ve kanlarıyla fiyat ödediler. Bizim onlardan bir ümit içerisinde olmamız kavisli olur. Bu uygulamanın Elazığ ve sair illerimizde üstelik yaygınlaşmasını istiyoruz. Zira, onlar gencecik hayatlarını verdiler. Ailelerini çocuklarını geride bıraktılar. Burada askeri ve polis güçleri okullarına binin üzerinde öğrenci hazırladım. Şu dakika fariza özne öğrencilerim var. Burada yetiştirip hazırladığım 2 şehidim var. Bu uygulamadan ufuk vatandaşlardan, askerlerden ve polislerden çokça olumlu tepkiler alıyorum. Kapının önünden geçerken yazıyı görenler, can gelerek teşekkürname ediyorlar. Kimileri çayımızı içiyor, kimileri ise teşekkürname ederek gidiyor. Bu bize öz saygı veriyor. Ancak şehit ve gazilerimizin haklarını ödeyemeyiz. Aileleri olsun, çocukları olsun haklarını bize helal etsinler” dedi.’BURASI KENDİ YERİMİZ GİBİ’Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde martir olan Güllabi Uzman Çavuş Yaşamış Faruk Salgar’ın ağabeyi Gökhan Salgar bile, “2016’nın akıbet aylarında Fatih hocayla tanıştık. O dönemden beridir açıklık vuzuh spor salonuna geliyorum. Hakeza benzeri uygulama olduğunu dahi Elazığ’bile ilk kez burada gördüm. Burası kişi yerimiz ve evimiz gibidir. Beş Altı posta ego ecir konusunu kendisine açtım. Ecir vermeyi teklif ettim. Ancak beni ayrıksı spor salonuna yönlendirdi. Bize, ‘Sizin bedeliniz ödenmiştir. Siz bilirsiniz, akmak istemiyorsanız gelmeyebilirsiniz’ dedi. Ben yıllardır vuzuh açıklık gelirim buraya. Canım sıkılınca birlikte dirimsel öz içerim. Şehitlik iyicene benzeri aşama. Kardeşim kadar binlerce martir var. Hepsinin mekanı behişt olsun” diye konuştu.Share: