Ilbay Hatipoğlu’nun eşi özel çocuklarla doğum günü etkinliğinde benzeri araya geldi

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu’nun eşi Eksper Ruh Bilimsel Müşavir-Psikoterapist Ayfer Hatipoğlu, Türkiye Sakatlar Derneği Tokat Şubesi aracılığıyla hususi dallar amacıyla planlı tevellüt günü etkinliğine katıldı.

Engelsiz Yaşam Parkı’nda planlı etkinlikte hususi kollar ve aileleri ile tıpkısı araya mevrut Ehlihibre Psikolojik Müşavir- Psikoterapist Ayfer Hatipoğlu, mevlit haset çocuklarını yegâne biricik kutlama etti. Kollar ve aileleri ile yakından ilgilenen Hatipoğlu, özel çocuklara ehil olan ailelerin, çocuklarının yolculuğuna haremlik ederken karşılaştıkları bazı zorlukları haddinden fazla gür bildiğini belirtti.

“Elimden geldiği kadar sizlere yardımcı olmak isterim”

Özel eğitime ihtiyacı olan çocukların anne ve babalarına yönelik yapılan çalışmaları önemsediğini belirten Hatipoğlu, “Sizler bile bu yolculukta çocuklarınıza zevcelik ederken ara sıra zorluklarla karşılaşıyorsunuz. Tabiatıyla ki hayatınızda gâh güçlüklerle uğraşırken dirim standardınızda de tebeddülat oluyordur. Birbirinizi bildirme bol anlayan sizlersiniz. Birbirinize olan desteğinizin çokça iyileştirici benzeri etkisi vardır. Tığ hangi büyüklüğünde konuşsak da sizler, o hususi çocuklara eş olan hususi insanlarsınız. Elimden geldiği kadar sizlere arkalamak isterim. Bugün bizim üzere tıpkı sarrafiye olsun. Bu sürecinizde bir nebzecik olsun bire bir katkım olursa çokça bahtiyar olurum “dedi.

Hatipoğlu, hakeza pir aynı günde özel füru ve aileleri ile gelişigüzel olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Etkinlikte, mevlit haset pastasını özel çocuklarla birlikte kesen Hatipoğlu, dallar ve aileleri ile yadigâr foto çektirdi. – TOKAT

Share: