Işık sanatçıları ve gazeteciler Diyarbakır’ı objektiflerine yansıtacak

Diyarbakır’ın Kayapınar Kaymakamlığı ve Belediyesi aracılığıyla planlı “Arsıulusal Çağrılı Foto Günleri” kapsamında işık sanatçıları ve gazeteciler kentin tarihi, kültürel ve natürel güzelliklerini çekecek.

Merkez Kayapınar ilçesinde bire bir restoranda gerçekleştirilen programda, Kayapınar Kaymakamı ve Şehremaneti Başbuğ Vekili Arif Karaman, kentte mevrut işık sanatçısı ve gazeteci Muhammed Muheısen, Mehmet Aslan, Uğur Bakmaz, Hüseyin Remzi Eğlek, İskan Altın, İlker Karaman, Ali İhsan Öztürk, Mehmet Sümer, Mehran Chegraghci Bazar, Osman Maaşoğlu, Hasan Açan, Maksat İbranoğlu, Ayşe Hareketli, Duyma Mermertaş, Serpil Eroğlu, Seyit Konyalı, Izzetinefis Akçay, Dilan Bozyel, Mehmet Özcan, Uğur Meral, Gıyap Ünsiyet ve Alp Alper ile bire bir araya geldi.

Karaman, programda, ilçenin ve ilin tanıtılmasına yardım arz etmek için etkinliği kombinasyon ettiklerini söyledi.

Bugünden itibaren 4 ahit boyunca “Uluslararası Davetli Foto Günleri” düzenlediklerini kaydeden Karaman, “Lüzum ülke içinden gerekse devlet dışından misafirlerimiz var. Kayapınar’ımız sanatçı gözüyle öne çıkacak. Burayı marka kent haline tahvil hedefiyle insanlara yansıtacak yer bol pozları, bildirme bol anları onların gözüyle ihata etmek istiyoruz.” dedi.

İlçenin 20 yıl içre haddinden fazla geliştiğini ve modernleştiğini tamlayan Karaman, şöyle konuştu:

“Bu vesileyle bu hafta tarihe aynı ayar düşmek istiyoruz. Kayapınar’ın güzelliklerini, kebir yerlerini civar plana yakalamak, gündeş görüntüsünü, şehir yaşamını ülkemize ve dünyaya tanıtmak istiyoruz. Cesim benzeri etap olacağını düşünüyoruz. Arsıulusal aşina matbuat ajanslarına, dergilere müteharrik koskocaman misafirlerimiz var. Yerli ve yabancı foto sanatçılarımız, basın mensuplarımız var.”

“Arsıulusal Davetli Işık Günleri” kapsamında 18 Eylül’e büyüklüğünde fotoğraf sanatçıları ve gazeteciler kentin tarihi, kültürel ve natürel güzelliklerini çekecek, düzenlenecek söyleşilerde fotoğrafın inceliklerini paylaşacak.

Share: