İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’den Pursaklar ve Keçiören’de esnaf ziyareti Açıklaması

İYİ Tümen Umumi Başkanı Meral Akşener, hükümetin açıkladığı Toplumsal Bölük Projesi’yle ait, ” Vatandaş neyi aldığını, ne büyüklüğünde ödeyeceğini haberi olmak zorundadır. Projeye söyleyecek sözümüz bulunmayan. Onlara düzeltmeleri amacıyla herhangi bir makule imkanı sunacağız, düzeltmedikleri takdirde tığ geleceğiz, o projeyi yapacağız.” dedi.

Akşener, Ankara’nın Pursaklar ve Keçiören ilçelerinde esnafı ziyaret etti.

Akşener, Keçiören ziyareti sırasında kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada, Kırat Korumalı TL Mevduat Hesabı sistemini eleştirerek, “75 bilyon teklik ödendi sahiplerine. 75 bilyon lira cebinizden imdi. 75 milyar lira nasıl gitti? Çünkü Türkiye’nin seçkin soy borcunu değerli, dolar ve avro ile yaptılar. Ekonomiyi doğru dürüst yönetemediler.” diyerek konuştu.

Esnaf ziyaretlerini sürdürdüklerini ifade eden Akşener, “Şimdi ‘FETÖ’cü’ dediler olmadı, ‘PKK’lı’ dediler olmadı, ‘Faili meçhulcü’ dediler olmadı. Denilmedik benzeri öz kalmadı. Ama tığ o dükkanları gezmeye bitmeme ediyoruz. O dükkanların içinde bugüne büyüklüğünde benzeri partiyi yermedim, partimi övmedim, yaymaca yapmadım. Çabucak dertlerinizi öğrendik. Bizim siyasi anlayışımız budur.” ifadelerini kullandı.

Hükümetin açıkladığı Içtimai Bölük Projesi’ne bile değinen Akşener, şunları kaydetti:

“Bakın seçime makul gidiyoruz. Hangi yaptılar? Toplumsal Basamak Projesi ortaya koydular. Mantık olarak akıllıca ama anlatılmayan bir yanı var. Ne kadar ödeyeceğiniz mahsus değil. Şimdi Hayrettin Karaman’dan değil amma bu işi gür bilenlerden fetva almalarını referans ediyorum. Çünkü aynı vatandaş neyi aldığını, hangi kadar ödeyeceğini sanmak zorundadır. Onu anlatmak zorundasınız. Bakın projeye söyleyecek sözümüz namevcut. Onlara düzeltmeleri üzere değme tip imkanı sunacağız, düzeltmedikleri takdirde biz geleceğiz, o projeyi yapacağız ve siktirici fakirin evini ödeyebileceği şekilde yapıp doğrulama edeceğiz.”

Esnaf ziyaretleri sırasında bazen aksata özne Akşener, balıkçıda gazetecilere balık ağırlama etti.

Akşener, sabahleyin saatlerinde Pursaklar’birlikte kanaat önderleri ve aksiyon insanlarıyla de bire bir araya geldi.Share: