İYİ Parti’den istifa ederek YANLIŞSIZ Parti’ye geçen vekilden otama gördüğü hastanedeki doktora sert itham: FETÖ’den ceza almış

SELIM Fırka Balıkesir Mebus İsmail Ok, gribal enfeksiyon şikayetiyle Ankara’da gittiği özel ayrımsız hastanenin ivedi servisinde yaşadıklarını anlattı. Cisim kırgınlığını gideren serum, takviye ve vitamin ahzetmek üzere 30 Eylül’da eşi Nesrin Ok ile başkentteki özel tıpkı hastaneye gittiğini belirten İsmail Ok, “Gribal enfeksiyon şikayetiyle gittiğim hususi bir hastanede doktor bana gribal rahatsızlıkla ilgisi sıfır, duygu ve teneffüs kaslarını durduran, yavaşlatan tıpkı çıkar yol vermiş” dedi. Ok, bunun cerrahi müdahale öncesi kilolu bakıma girecek hastalara uygulanan tıpkı çıkar yol olduğunu dile getirdi.

EŞİNİN TEPKİSİNİN ARDINDAN RUH MASAJIYLA HAYATA DÖNDÜRÜLMÜŞ

Söz konusu ilacın, ruh ve teneffüs kaslarını durdurduğunu, yavaşlattığını anlatan Ok, “Tabanvay gittiğim hastanede kalbim ve solunumum durmuş yani ‘arrest’ olmuşum, o anda eşim yanımda olmasa bugün hayatta değildim” diye konuştu. Eşi Nesrin Ok’un tepkisinin peşi sıra geçerli ihtisas masajıyla hayata döndürüldüğünü ifade eden İsmail Ok, şöyle devam etti: “Eşimin çocuklarıma haber vermesinden bilahare zihayat benzeri hekim olan oğlum, bu süreçte sorularına tatmin edici karşılık alamamış, bazı şeylerin akla yatkın gitmediğini ayırt etmiş. Kendisine ‘Kesin hastalıklı kalır amma beyinde hangi büyüklüğünde hasar peki, onu bilemeyiz.’ denmiş. Ben dahi o tam entübe edilmişim yani uyutulmuşum. Oğlumun, saylav arkadaşlarıma ulaşmasının peşi sıra Keyif Bakanlığı ile iletişime geçilmiş. Tün yarısı entübe şekilde ambulansla Ankara Kent Hastanesine nakledilmişim. Devrisi zaman sabah saat 05.00 kabilinden yapılan otama sonucunda kul tekrar hayat belirtileri başlamış. Tabiri caizse çizginin vesair tarafındayken Tanrı yeniden ayrımsız hayat vermiş.”

“DELİKANLILAR SEVİYESİNDE DUYGU HUY SAĞLIĞIM VAR”

Tek vakayiname rahatsızlığının bulunmadığını tamlayan Ok, “Delikanlılar seviyesinde ihtisas soy sağlığım var, şeker ve faziletli tansiyonum namevcut. Bunlardan biri yahut ikisi olsa zaman ihtimal gene hayatta değildim. Böyle bir süreci yaşadım.” şeklinde konuştu.

“HASTANE YÖNETİMİ DAHI HEKIM DE İTİRAF ETTİ”

Ok, Ankara Kent Hastanesinden taburcu olduktan sonraları 7 Ekim’de kendisine kusurlu tedavi uygulandığı iddiasıyla şikayetçi olduğunu ve savcılığa cürüm duyurusunda bulunduğunu bildirdi. Soruşturma sırasında kendisine, ameliyata girecek hastaların kalbini ve solunumunu yavaşlatan ilacın verildiğinin ortaya çıktığını nâkil Ok, “Bu vukuf bize otama sürecinde ve savcılığa cürüm duyurusunda bulununcaya kadar verilmedi, verilmesi gerekirdi. Oğlumun şüphelerinin, kafasındaki istifham işaretlerinin dürüst olduğu ortaya çıktı. Bu ilacın verildiğini hastane yönetimi da doktor birlikte itiraf etti.” dedi. Kendisine bu ilacın verildiğini hem şifahane yönetimi hem bile doktorun doğrulamasından sonradan soruşturmanın derinleştirildiği bilgisini paylaşan Ok, şöyle konuştu: “Bana bu ilacı veren tıp profesörünün FETÖ’den elan geçmiş 6 sene 10 ay ukubet aldığını öğrendim, haliyle dehşete düştüm. Bu kadar fenomen ardından tesadüfen olur mu? Başka yorumlar yapar başka şeyler birlikte söylerdim amma şu anda fenomen yargıda olduğu üzere sormaca safhası dahi halen bitmeme ediyor zımnında haddinden fazla ayrıntıya girmiyorum ama şunu dahi hele vurgulamak istiyorum: Ruh ve teneffüs kaslarını durduran merhem verildikten sonraları kalbim duruyor. Bire Bir insanın kalbine tabancayla biberli eylemek neyse bu ondan değişik mı? Evvel Allah sonraları eşim elan sonra oğlumun doktor olması ve Keyif Bakanımız Fahrettin Koca’nın, devletimizin olaya halk koyması sonucunda bugün gine hayattayım. Bu proses bu büyüklüğünde tesadüflerle açıklama edilebilir mi? Bunların hepsinin düzgün olup olmayacağının kararını yüce yargı verecek.”

“BU BÜYÜKLÜĞÜNDE ZİNCİRLEME SORUMLULUK NASIL OLUR?”

İsmail Ok, devletin düzenci çalıştığını, bir müderris ve tıpkı uzmandan oluşan bilirkişi heyetinin, kendisine verilen ilacın gribal tıpkısı hastalıkla hiçbir ilgisinin bulunmadığını içeren rapor hazırladığını bildirdi. Kendisine sunulan ilacın belgelerde dahi düz aldığına dikkati calip Ok, şunları söyledi: “Bana bu ilacı veren tababet profesörü, hekim, bunun gribal bire bir rahatsızlığın tedaviyle tek ilgisi olmadığını ve bilmeyerek verdiğini anlatım ediyor ama yaşadığımız olayın, sürecin izahı tahakküm. Cürüm duyurusunda bulunmadan ilk bunu itiraf etmiş olsaydı, o akşam ezanı akilane bilgilendirseydi… Temsil ‘damar tıkanıklığı atmış’ diyor, emboli bulunmayan; direkt ağırbaşlı bakıma alınıp teneffüs cihazına bağlanması gereken tıpkısı güç teneffüs maskesiyle tomografi çekmeye gönderiliyor. Kalbimin durması, ‘arrest’ olmam elan sonra entübe edilmem, entübe şekilde Ankara Şehir Hastanesine sevkim, bunları gözümün önüne getirdiğimde dehşete düşüyorum. Bu kadar zincirleme günah nasıl tamam? ‘Acaba falsolu mı oldu?’ diyerek kendimi karşıdakinin adına de koyuyorum amma yanlış olsa olayın etkisiyle önceki akşam ezanı söyleyemedin, ikinci, üçüncü devir söylersin. Ankara Kent Hastanesindeki eşhas bilgilendirilebilirdi. Elhasıl zerre büyüklüğünde da olsa olumlu bire bir husus görmedik, bulamadık. Elhak bunun amacıyla savcılığa yanlışlık duyurusunda bulunduk, ongun kim bulunmuşuz.”

“BILEREK ÖLDÜRMEYE GIRIŞIM SUÇUNDAN TUTUKLANMA TALEBİ”

Soruşturmanın sürdüğünü bildiren Ok, savcılığın, “düşünülerek öldürmeye adim” suçundan tutuklanmasını rica ettiği doktorun, yurt dışına yokuş yasağı konularak adli taharri amacıyla serbest kaldığını kaydetti. Terörle mücadele üstüne sözünü esirgemediğini tamlayan Ok, “Hayatım süresince alelhusus milletvekilliğim sürecinde Türkiye’ye, millete esas kaldıran; adı hangi olursa olsun, PKK/PYD/KCK, IŞİD ve FETÖ’ye karşı sözünü esirgemeyen, bildirme sert söylemleri dile getiren, bu yönde uğraş eden, siyasal duruşunu üstelik bu yönde şekillendiren biri namına bu görüngü haliyle kafamda soru işaretleri oluşturuyor. FETÖ, PKK ve türevi rezil terör örgütleri, Türkiye Cumhuriyeti’ne, milletine düşman, çıban kaldıran yıldırı örgütleri. Bunu sunu faziletli dille tabir ediyor ve bu yönde üstelik mücadele ediyorum. Haliyle bunlar üstelik kafalarda soru işaretlerini pekiştiren şeyler. İster istemez herkesin aklına suikast şüphesi geliyor” ifadelerini kullandı.

İYİ PARTİ’DEN İSTİFA EDEREK AK PARTİ’YE KATILMIŞTI

İsmail Ok, bu yılın april ayında İYİ Tümen’den incizap ederek DÜRÜST Fırka’ye katılmıştı. Ok’a rozetini AK Tümen’nin grup toplantısı sırasında Reisicumhur Erdoğan şahsen takmış ve “Balıkesir Hür İsmail Ok kardeşimizi dahi ailemize katıyoruz. Tatlıca olsun diyorum. Allah mübarek etsin diyorum” ifadesini kullanmıştı.

İSMAİL OK KİMDİR?

1964 yılında Balıkesir Kepsut’ta doğdu. Balıkesir’bile Necatibey Terbiye Fakültesi Kimya – Hikmet Bölümünde yetişek gördü. 21 yıl süresince Türkiye’nin birçok köy, kaza ve ilinde muallimlik yaptı. 1995-1999 yılları ortada Türk Eğitim Bilimi-Sen Umumi Heyet Üyeliği, 1999-2003 yılları arasında Türk Terbiye-Sen Balıkesir Ofis Başkanlığı ve Türkiye Amme-Sen Balıkesir İl Temsilciliği görevlerinde bulundu. Üyeliğinin sürdüğü Türkiye Amme Çalışanları Vakıf’ında, umumi heyet üyeliği ve komutan yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2009 yılında gerçekleştirilen yerli seçimlerde Balıkesir Belediye Başkanı seçildi ve 5 sene Balıkesir halkına hizmet etti. 2015 yılında yapılan umumi seçimlerde 25. Aktarılma Milletvekili olarak TBMM’ye girdi; esasen tıpkı yılın Teşrinisani ayında yapılan seçimlerde 26. Aktarılma Mebus olarak yeniden seçildi. Ekincilik, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Üyesi adına fariza yaptı. Şu zaman 27. Devir Balıkesir Milletvekili ve Türkiye Balaban Millet Meclisi Meclis Katip Üyesi adına görev yapıyor.

Share: