Kula’da trafik uygulamaları artırıldı

Manisa’nın Kula ilçesinde yaralamalı ve beniâdem gidiş geliş kazalarının önüne bozmak ve ayrıca kaza genelinde kask iare bilincini bırakmak için İlçe Güven Müdürlüğü vasıtasıyla icraat artırıldı. Özellikle motosiklet sürücülerine yönelik yapılan uygulamalarda bilgilendirici broşürler dahi dağıtılarak motosiklet sürücüleri uyarıldı.

Kula’da üzücü sonlarla sonuçlanan incitici kazaların azaltılmasına yönelik İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne tutkun ekipler eliyle planlı uygulamalara atiklik verildi. İlçe genelinde kask arızi bilincinin de artırılması için çevirgeç ve motor trafiğinin gösterişli olduğu noktalarda sınırlı saatlerde aplikasyon yapan ekipler, bilgilendirmeye ve uyarmaya bitmeme ediyor. Şehir merkezindeki bati trafiğin yanı sıra İzmir- Ankara D300 karayolunun dercetmek zorunda kalan hele motor sürücülerinin da uyarıldığı uygulamalarda vatandaşlara bilgilendirici broşürler dağıtılarak trafik kurallarının önemi hatırlatıldı.

Öte yandan bu tür uygulamaların ilçenin muhtelif noktalarında sık sık bitmeme edeceği ve kurallara yöntemsiz sürücülere cezai iş uygulanacağı bildirildi. – MANİSA

Share: