Kültürlü Büyükşehir’in Kurslarıyla Üniversiteye Hazırlanan Çoluk Çocuk Memnun

Kültürlü Büyükşehir Belediyesi Bilgisizlik Merkezi’nin düzenlediği darülfünun sınavı hazırlık kurslarıyla sınava hazırlanarak üniversiteli olan çoluk çocuk, kursların ücretsiz olmasının kendilerine sağladığı faydayı ve kursların kalitesini anlattı.

Büyükşehir’in kurslarında sınava hazırlanarak Ahbaplık Fakültesi’ni kazanan Aybüke Inhina, şöyle konuştu:

“Ben kurslara ikinci gün gelmeye başladım. Hocalarımız bizimle çok ilgilendi. Eğitim, konu anlatımları ve istifham çözümleri çok iyiydi. Bir zamanda deneyim sınavları oluyordu; benim amacıyla haddinden fazla yararlı oldu. Burayı bilcümle öğrencilere başvuru ediyorum. Çok kıvançlı kaldım ve hukuku kazandım.

“ISTIFHAM ÇÖZEREK KAZANDIK”

Kursta istifham çözümlerimiz çok fazlaydı. Eğitmenlerimiz sorularımız karşı bize çokça koruyucu oluyorlardı. Bize temas kaynaktan istifham gösteriyorlardı. Ben laf anlatımlarından artış haddinden fazla istifham çözmemizle kazandığımızı düşünüyorum. Ücretsiz adına düzenlenmesini birlikte çokça müfit buluyorum. Özellikle çevremizde dershaneye gidemeyecek öğrencilerimiz var ya dahi dershaneye gitse üstelik faydasını göremeyenler var. Nedeniyle böylesi aynı kursun olması çok yarayışlı.”

“DİĞER DERSHANELERDEN ELAN EVIRE ÇEVIRE”

Hacettepe Üniversitesi Derslik Öğretmenliği Bölümü’nü kazanan Hüseyin Aykut ise “İki sene mücahede verdim ve kazandım. Büyükşehir Belediyesi’nin çokça çok katkısı oldu.  Hep eğitmenlerimizden Allah razı olsun. Kursların ücretsiz olması maddesel durumu olmayan öğrenciler üzere çokça yetişkin. Farklı dershanelerden tek farkı yok başkaca daha güzel. Önümüzdeki yıl üniversiteye gidecek öğrencilere kesinlikle kaynak ediyorum. Paralarını darülfünun amacıyla saklasınlar. Böyle tıpkısı çalım açtığı üzere Tutku Başkanımıza çokça teşekkürname ediyorum” dedi.

“PARANIZ CEBİNİZDE KALSIN”

Entelektüel Adnan Menderes Üniversitesi Hemşireliği kazanan Yılmayan Yılmayan, “Haddinden Fazla mutluyum. Keyif sektörü olması ayrı aynı güzellik; önü kategorik ve hareket bulma şansım faziletli. Bilgisizlik Merkezi’ni bana arkadaşım önermişti. Özellikle ücretsiz olmasından etraf terbiye kalitesinin düşük olacağıyla ait benzeri önyargım vardı. Ama tüm bilakis eğitim bilimi kalitesi makul dershanelerle kıyaslanabilecek büyüklüğünde yüksekti, bazen dershanelerden bile kat ikmal yüksekti” dedi. Üniversiteye kalkmak isteyen gençleri Gençlik Merkezi’ne çağırma fail Yılmaz, “Banko referans ediyorum, paranız cebinizde kalsın. Pandemiden yağlık 10. ve 11. sınıfı göremedim. Deneyimsizlik Merkezi’yle 12. sınıfta bu arayı tek yılda kapattım” diye konuştu.

Gençlik Merkezi’nden üniversiteyi kazanan gençlerden Elif Yaman ise ücretsiz kurstan ve eğitimci kadrosundan kontekst kendisini bahtlı gördüğünü belirterek, şunları söyledi:

“İYİ Kİ KAYDOLDUM”

“Benim Cahillik Ekin Merkezi’nde yetişek görme isteğim tıpkı arkadaşım yardımıyla oldu. Aklımda mezuna kalırsam gani aynı dershaneye konu olmak vardı, ama o arkadaşım öğretmenleri o kadar haddinden fazla övdü kim tek sınıf araştırması yapmadan Bilgisizlik Merkezi’ne kaydoldum. İyi ki birlikte kaydoldum.”

Gençlik Merkezi’nde Türkiye geneli deneme sınavlarının birlikte ücretsiz yapıldığının altını çizen Yaman, üniversite hayali kuran gençleri Toyluk Merkezi’ne çağırma etti. Yaman, “Bize bu olanakları sağlayıcı Büyükşehir Şehremaneti Başkanımız Tutku Çerçioğlu’na çok teşekkürname ederim. Ülkede öğrencilere verilmeyen değeri şehrimizde bize vererek rüya ışığı olan başkanımıza minnettarım” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dinamit Çerçioğlu ise öğrencilere terbiye hayatlarında muvaffakiyet temennilerini iletirken, temas ahit gençlerin birlikte olmaya bitmeme edeceklerini belirtti.

Share: