Marmaris’teki evden kurtarılan hayvanlar bakımevinde otama ediliyor

Marmaris’teki evden kurtarılan zooloji bakımevinde otama ediliyor

MUĞLA Muğla’nın Marmaris ilçesinde pisik ve kapik ölülerinin bulunduğu evde kâin zooloji ekipler aracılığıyla götürüldükleri geçici efsanevi bakımevinde tedavileri ve bakımları sağlanıyor.

Armutalan Mahallesi 415 sokakta bire bir evden mevrut ızdırap kokular ve hayvanların elem bakıldığına dayalı şikayetlerin artması üzerine alınan müddeiumumilik kararı ile girilen evde çürümüş pisik ve köpek ölüleri bulunmuştu. O evde etkin kalan 28 köpek ve 10 kedi Marmaris İlçe ekincilik müdürlüğü vasıtasıyla ahali konularak Marmaris Belediyesi Eğreti Hayvan Bakım Evi’ne konfirmasyon edilerek güvene alınmışlardı. Marmaris İlçe Güven Müdürlüğü aracılığıyla gözaltına alınan o evde aktif 74 yaşındaki H.A.’nın keyif kontrolüne götürüldüğü Marmaris Ihtişam Hastanesi Psikiyatri Eksper doktoru tarafından akli melakeleri yerinde olmayabilir raporunun üzerine Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile Manisa Can Kuşu ve Asap Hastalıkları Hastanesi’ne atıf edilmişti. Gine Marmaris Cumhuriyet Altını Başsavcılığı talimatı ile o evde hararetli zooloji İlçe Ekincilik Müdürlüğü koordinesinde barınağa getirildi. Marmaris Belediyesi Geçici hayvan bakım evine getirilen kedi ve köpeklerden marazlı olanlar hizmet ünitelerine, metin olanlar birlikte kendilerine açılan aynı bölümde besleme ve bakımları uyumlu yerine yapılmaya başlandı.

Marmaris Belediyesi Bakımevinden sorumlu ve Firez Toplumsal İşleri Müdürü Suzan Zift “Söz Konusu evden alınan hayvanlarımız İlçe Tarım ve bizim baytar hekimlerimiz tarafından geçici hizmet evimize getirildi, lazım taharri ve tedavileri yapılıyor. Fenomen üzere üzgünüz ama elimizden mevrut hep tedbirleri aldık. Burada bizim misafirimiz olmaya devam ediyorlar” diyerek hayvanların güvende olduğunu belirtti.

“Kemikler laboratuvara gönderildi”

Edinilen bilgiye göre, o evden sâdır ölü kedi ve köpeklerin kemiklerinden alınan numunelerin, ahiret yolculuğu sebeplerinin araştırılması üzere ilgilendiren laboratuvar merkezine gönderildiği öğrenildi.

Share: