Mersin’de tarihi eski 12 yapıt bulunan zincir marketin şubesine nakdî ceza

Mersin’in Silifke ilçesinde teftiş yapılan zincir marketin tıpkısı şubesinde, son istimal tarihi geçmiş 12 paket salam bulundu.

Silifke Belediyesi Polis Müdürlüğü ve İlçe Ekincilik ve Orman Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki marketlere müteveccih teftiş gerçekleştirdi.

Ekipler, ürünlerin gramaj, sonuç kullanma tarihleri, reyon ve sandık fiyatlarını inceledi, hijyen kurallarına uyulup uyulmadığını taharri etti.

Saray Mahallesi’ndeki zincir marketin şubesindeki denetimde, akıbet kullanma tarihi esbak 12 paket salam bulundu. Hıfzıssıhha kurallarına üstelik uymadığı belirlenen markete para cezası kesildi.

Toplanan ürünlerin, tetkik üzere İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne gönderileceği bildirildi.

Silifke Belediye Başkanı Merbut Altunok, gazetecilere, vatandaşların sonuç dönemde mütezayit şikayetleri konusunda denetimlerini sıkılaştırdıklarını söyledi.

Kontrollerin süreceğini aktaran Altunok, “Kıymet etiketi, yapıt gramajı, kasa fiyatı ile ait şişman bire bir çalışma içerisindeyiz. Eksiği olan firmalara yaptırımlar uygulayarak cezalar kesiyoruz. İnşallah bu yaptırımlar sebebiyle zincir marketler fahiş bedel dengesini gözetirler diye niteleyerek düşünüyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Share: