Milletvekili Fırat: “YANLIŞSIZ Fırka kendisine istihdama, üretime ehemmiyet verdik”

Adıyaman’ın Sincik ilçesinde faaliyet gösteren yapı işletmelerini müzakere eden AK Fırka Adıyaman mebus İbrahim Halil Fırat, parti namına istihdama üretimi ve kalkınmaya ehemmiyet verdiklerini söyledi.

Sincik ilçesinde canlılık gösteren yapı işletmelerini ziyaret fail milletvekili İbrahim Halil Fırat’a, AK Fırka ilçe başkanı Fikret Sahipsiz, mülk genel sedir üyeleri Abuzer Yaşar ve Mehmet Karaca zevcelik etti.

Sincik ilçesindeki eksiksiz yapı işletmelerini yegâne biricik gezerek pres sahiplerinden icraat karşı vukuf kayran Mebus Fırat, oluşum işletmeleri çalışanları ile sohbet edip Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın selamlarını iletti.

YANLIŞSIZ Fırka öncesinde Adıyaman’de sanayileşmenin çok bağan seviyelerde olduğunu belirten Mebus Fırat, “Sincik ilçesinde bu soy işletmeler yoktu. Burada gençlerimiz eş bütçesine katkıda yatmak için büyük şehirlere başvurmak zorunda kalıyorlardı. Büyükşehire gidemeyenler ise yaz mevsimlerinde tarım işçisi olarak Çukurova’ya pamuk toplamaya, Karadeniz’e fındık toplamaya, Niğde- Nevşehir’e kumpir toplamaya, Malatya’ya kayısı toplamaya gidiyorlardı. Bugün Sincik ilçemizde dokuma işletmelerini gezerken şurası gördük, Cumhurbaşkanımızın önderliğinde YANLIŞSIZ Öğür hükümetleri eliyle getirilen motivasyon paketleri ile Sincik kadar beribenzer bire bir ilçede dahi kestirmece 1500 can istihdam ediliyor. AK Tümen namına iktidara geldiğimiz günden beri ülkemizde istihdama, üretime ve kalkınmaya ehemmiyet verdik. artık üstelik işletmelerimizi destekleyeceğimizi, çalışanlarımızı birlikte avlu pahalılığına alın tek antlaşma ezdirmeyeceğimizi yorumlamak isterim. İstihdama katkılarından ekolojik ortam Sincik’teki yapı işletme sahiplerine teşekkür kıymetiharbiye çalışmalarında başarılar dilerim” şeklinde konuştu.

Milletvekili Fırat ve beraberindekiler daha sonraları Alancık, Sakat köye ve Yarpuzlu köylerini ziyaret ederek karye muhtarları ve tatmin önderleri ile köylerin sorun ve sıkıntıları ve yapılan kamu yatırımları ile ilgilendiren istişarede bulundu. – ADIYAMAN

Share: