Oğuz Kaan Salıcı: “Chp, Başını Örtenin da Başını Açanın de Başı Bulutsuz Olanın bile Teminatıdır”

CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Ankara’dahi; CHP Sincan İl Başkanlığı’nın düzenlediği üye paydaşlık töreninde partiye eskimemiş katılan Nurten Endişe’un konuşmasının arkası sıra; “Az geçmiş kürsüye Nurten Kadın geldi. Nurten Eş’ın başı bâtın. CHP; başını örtenin da başını açanın de başı sarih olanın de teminatıdır. Başörtüsünü yıllarca suistimal eden Adalet ve Kalkınma Partisi’nin iktidarı, önümüzdeki evvel seçimde sonlanacak. İster er intihap yapsınlar, icap sel intihap yapsınlar, ister bir zamanlar seçme yapsınlar; Türkiye’yi toplumsal demokrat siyasetle buluşturacak egemenlik, o sandıktan çıkacak” dedi.

CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, CHP Sincan İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği organ katılım töreninde konuştu.

SİNCAN’DAN 500 YENİ ORGAN

Törende, 500 vatandaş CHP’ye uzuv oldu. Bakir üyelerden 50’sinin AKP, 30’unun ise MHP üyeliğinden ricat ettiği öğrenildi. Salıcı, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“İNSANLARI BİRBİRİNDEN AYIRMADAN HİZMET NASIL YAPILIYORMUŞ, GÖSTERECEĞİZ: Sincan, CHP’nin oyunun bağan olduğu ilçelerden tıpkı tanesi. Neye nazaran; Çankaya’ya, Yenimahalle’ye nazaran. Ankara’nın ortalamasına kıyasla, daha düşük rey olduğumuz bire bir yer. Sincan’dan değerli kardeşlerimizin CHP’ye katılıyor olmasından, onlarla gelişigüzel bu yolu beraber yürüyecek olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Ayrımsız süredir partimizin oyunun bir zamanlar düşük olduğu yere, deniz veren tıpkısı mesai yapıyoruz. Zannetmeyin kim bugün Sincan’dayız ve bu yegâne olacak. Henüz bilahare Pursaklar’da, Keçiören’bile unsur iştirak töreni yapacağız. Sayın Mansur Bati, bilcümle Ankara’ya hizmet yüklemek üzere hususi tıpkısı çaba gösteriyor. Amma bu çalışmaları Ankara’nın tamamıyla bütünleştirecek ayrımsız çabalama içine gireceğimiz dönemdeyiz. Önümüzde tıpkı umumi intihap var. O umumi seçimde Türkiye’nin kaderini değiştirecek tıpkısı aksiyon yapacağız. Biricik başımıza değil, altılı ganyan masa ile beraber, bilcümle bu arada alçak vererek oylumlu tıpkı hisse senedi yapacağız. Ondan bilahare de vatandaşlarımıza hizmet, insanları birbirinden ayırmadan hizmet zahir yapılıyormuş, bunu bilcümle beraber göstereceğiz. Amacımız bu.

TÜRKİYE’NİN DEĞİŞİME İHTİYACI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORSUNUZ: Doğruluk ve Kalkınma Partisi yıllardır erk. Ben size uzun uzun, Türe ve Kalkınma Partisi’nin ne yaptığını anlatacak değilim. Buradasınız, CHP’ye katılıyorsunuz; geçmek kim mevcut iktidarın yaptığı işlerden memnun değilsiniz. Türkiye’nin aynı değişime ihtiyacı olduğunu düşünüyorsunuz. Türkiye’nin bu iktidarla henüz aşkın kat alamayacağını siz dahi görüyorsunuz. Onu çok konuşmanın tıpkı anlamı namevcut.

CHP’YE KARŞI SÖYLEMİŞ OLDUKLARI ÖNYARGILARI BÜYÜTEN BİR TÜRKİYE İSTİYORLAR: Amma elinde öyle tıpkısı iletişim araçları imkanı var ki bu iktidarın; olmayan şeyleri reşit kabilinden her akşam ezanı anlatan, devletin televizyonunu de kullanan ve umum Türkiye’ni zat istediği şekilde görmesini sağlayıcı vatandaşın, aynı iletişim araçları imkanı var. İktidarın medyasına bakarsanız gelişigüzel özdek güllük, gülistanlık… İktidarın şöyle bire bir çabası var: İstiyor ki Türkiye Hak ve Kalkınma Partisi’nin yaratmış olduğu önyargılarla bitmeme fail aynı mutluluk olsun. Türkiye daim sıkıntının ortamında olan benzeri mutluluk olsun ve CHP’ye alın söylemiş oldukları önyargıları büyüten bire bir Türkiye istiyorlar.

HANGI TÜRKİYE’NİN BEKASINA BİR FEK GELDİ, NE DE HİZMETLER AKSADI: Sizler büyükşehirde Sayın Mansur Ağırbaşlı’a düşünce verdiniz, sayın Mansur Ağırbaşlı’ın belediye reisi olmasını sağladınız; o dahi döndü size vermiş olduğunuz oyların karşılığında kimseyi ayırmadan bakım veriyor. Ama o seçimin öncesini bir hatırlayın. Diyorlardı kim, ‘Aman CHP’nin adaylarına görüş vermeyin, onlara görüş verirseniz içtimai yardımları kesecekler, siz bile yoksulluğunuzun devam ettiğini göreceksiniz. Açlıkla boğuşacaksınız, Doğruluk ve Kalkınma Partisi’nin, Cumhur İttifakı’nın adaylarına görüş verin’ diyorlardı. Hassaten meseleyi abarttılar, dediler kim ‘Bu ayrımsız beka meselesidir, eğer görüş vermezseniz Cumhur İttifakı’nın adaylarına, ülke uçurumun kenarına geldi, düşer.’ 2019 yılından bu yana, üç sene doldu. Ne Türkiye’nin bekasına aynı bozma geldi, ne bile hizmetler aksadı. Sosyal yardımlar maatteessüf artarak devam ediyor. ‘Maalesef’ diyorum, zira tığ vatandaşımızın içtimai yardımla geçindiği aynı Türkiye istemiyoruz. Vatandaşımız, kişi işinin, aşının olduğu tıpkı Türkiye’de yaşasın istiyoruz.

BİZE ‘SİVAS’IN ÖTESİNE GİDEMİYORSUNUZ’ DİYORLARDI, AMA ONLAR SİNCAN PAZARINA İNEMİYORLAR: Ne diyorlardı, ‘Bu CHP, Sivas’ın ötesine geçemez’ diyorlardı. Bunu en son Tayyip Koca söylediğinde, biz Hakkari’üstelik CHP’ye katılan kere arkadaşlarımıza rozet takıyorduk. Tayyip Bey ondan sonraları, tıpkı henüz söylemedi. Dedik kim, Tayyip Koca, bak biz Hakkari’deyiz, gözünü sevdiğim bundan sonrası temel… Gitmemizi istediğin Türkiye’nin seçme coğrafyası, değme ili ilçesi var mı? Varsa, biz oraya gidelim, senin dahi göreceğin şekilde siyasetimizi yapalım. Hangi oldu? Memleha buz oldu önyargılar. Bize ‘Sivas’ın ötesine gidemiyorsunuz’ diyorlardı, amma ben iddia ediyorum onlar Sincan pazarına inemiyorlar. Biz Türkiye’nin gelişigüzel namına gidip, alnımız dürüst tıpkı biçimde CHP’nin siyasetini anlatıyoruz, ama onlar çarşıya pazara inemeyecek ayla geldiler. Hangi Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekilleri var çarşıda pazarda, hangi MHP’nin vekilleri var çarşıda pazarda.

DİYOR Kİ, ‘BEN HALK İTTİFAKI’NA FIKIR İSTEYEMEM’: Daha zaman eskimemiş benzeri bilim. Büyük Ilişki Partisi biliyorsunuz, Halk İttifakı’nı destekliyor. BBP’nin Merkez Yönetimi’nden ayrımsız arkadaşımız, çekilme ediyor. Diyor ki, ‘Ego Topluluk İttifakı’na düşünce isteyemem.’ Ben onun amacıyla partiden ayrılıyorum, diyor. İlk değil, henüz ilk dahi ayrılanlar oldu.

TÜRKİYE’Yİ SİNCAN’DAN DEĞİŞTİRECEĞİZ: Türkiye doğruyu görüyor. Türkiye değişimin gelmesi gerektiğini görüyor. Türkiye değişime dair rotasında cesim mesafeler alıyor. Bu konuda, Sayın Umumi Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, elinden gelen temas cins çabayı gösteriyor. Türkiye’yi karış karış geziyor, CHP örgütü üstelik bilcümle gücü ile görkemi ile üyeleri ile Sayın Umumi Başkanımızın bu çalışmasının arkasında. Biz Türkiye’yi değiştireceğiz. Tığ Türkiye’yi Sincan’dan, Pursaklar’dan, Keçiören’den, Mamak’tan, Nallıhan’dan değiştireceğiz. Biz Ankara’yı kuşkusuz değiştirmeye başladıysak, birlik Türkiye’yi de bir mantıkla değiştireceğiz.

İSTER ERKEN, İSTER BASKIN, İSTER ZAMANINDA SEÇİM YAPSINLAR…: Bir Iki geçmiş kürsüye Nurten Bayan geldi. Teşekkür ediyorum. CHP’ye katıldığı için ve güzelce konuşması üzere… Nurten Hatun’ın başı pinhan. Başımızın üstüne. CHP başını örtenin dahi başı ayan olanın da teminatıdır. İnancınız gereği takıyorsunuz, tığ birlikte korku duyuyoruz. CHP, başını örtenin bile başını açanın üstelik başı boş olanın dahi teminatıdır. Bizi birbirimize düşürmeye çalışan, başörtüsünü yıllarca suistimal fail Hak ve Kalkınma Partisi’nin iktidarı önümüzdeki ilk seçimde sonlanacak. İster erken seçme yapsınlar, lüzumlu başat intihap yapsınlar, gerek bir zamanlar seçim yapsınlar; Türkiye’yi sosyal demokrat siyasetle buluşturacak buyuru, o sandıktan çıkma.

SİZ DUYUYOR MUSUNUZ TAYYİP BEY’İN AĞZINDAN ‘MİLLET İRADESİ’ LAFINI, 31 MART’TAN SONRADAN: Şimdiye kadar budun iradesinden bambaşka tıpkı özdek söylemezlerdi. Sandıktan hangi düşünce çıkıyorsa, o oyun getirdiği kudret, Türkiye’yi yönetir. 2019 seçimlerinde tığ İstanbul’u aldık. İçlerine sindiremediler, seçimi bozma ettiler. Seçimi 6 Mayıs’ta, karar darbesi ile bozma ettikten bilahare, İstanbullu gine sandığa gitti, 800 bin görüş farkı ile Ekrem İmamoğlu’nu gene göreve getirdi. O zaman bugündür, Türe ve Kalkınma Partisi kavim iradesinden bahsetmez oldu. Siz duyuyor musunuz Tayyip As’in ağzından, ‘kavim iradesi’ lafını, 31 Mart’tan sonra. Eğer ulus iradesi, onların istediği üzere kırıtma ederse, milletin iradesinin üstünde hiçbir madde bulunmayan. Ama istediği kabil ortaya çıkmazsa, aynı henüz ulus iradesinden bahsetmiyorlar. Seçilen uray başkanlıklarına kayyım atıyorlar, CHP’li uray başkanlarının görevlerini hesabına getirememesi üzere rastgele türlü baskıyı yapıyorlar. Bunların hepsini aşacağız. Şeş zaman içre pazartesi haset bakımından mazota dördüncü kez zam gelmiş olacak. Türkiye’yi yönetemeyen, savrulan, öz hikayesinden kopuk aynı iktidarla alın karşıyayız. Ama bunu hep beraber, bir tane biricik, sokakta fiilen, partimizi elan çok büyüterek, CHP’ye katılmak isteyen parçalanmamış yurttaşlarımıza aguş açarak, bu mücadeleyi bu arada vererek kazanacağız.”

“ÇOCUKLARIMIZIN YATAĞA HARIS GİRMEMESİ İÇİN…”

CHP’ye kullanılmamış uzuv olun Nurten Bulut ise törende şunları söyledi:

“Sizlerin dahi bildiği kabil kazançlı durumumuz, çocuklarımızın aldığı yetişek, işsizliğin çoğalması; ülkemizin içinde bulunduğu şartlar hepimizi huzursuz etmektedir. Bu ebat, beni ana adına çokça yıpratmaya başlamıştır.  Düzelmesi üzere arayış içine girdim. Eksiksiz da o zamanlarda CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun şu sözü beni çokça etkiledi: ‘Ülkemizde hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. daha çok ben bile CHP’yi daha yakından strateji etmeye başladım. İlçe Başkanlığı ile yaptığı görüşmelerde, hiçbir ayrım yapmadan halkın sorunlarına hal aradıklarını gördüm. Ben de bu partiye katılmaya değişmeyen verdim. Sonrasında çevremizdeki tanıdığım insanlara bu yaşadıklarımı anlattım. Onlar de benimle gelişigüzel bu partinin güçlenmesi için çalışmalara başladılar. imdi CHP’nin; hem genelde hem yerelde nüfuz olması üzere çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bütün uğraşımız, çocuklarımızın yatağa haris girmemesi içindir.”

YILMAZ: “SAYIN KILIÇDAROĞLU’NU ÇANKAYA KÖŞKÜ’HANGI TAŞIYANA ÇATIŞMA MÜCADELEMİZE BITMEME EDECEĞİZ”

CHP Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmayan, şunları söyledi:

“Sincan’ın ilçemizin 561 bin 411 nüfusu var. İlçemizin toplam müntehip sayısı, 388 bin 194. Sincan’dahi 2019 seçim sonuçlarına bakarak 998 sandıkta fikir kullanıldı. İlçemizde okkalı erkek artışı zımnında 1200 kasa olacağını hesap pusulası etmekteyiz. Temas mahallede, herhangi bir sokakta; Sincan halkının sorunlarını özlük sorunları kabilinden gören ve da çözüm amacıyla mücadele veren kaza yöneticilerine, avrat ve toyluk kollarına, uray meclis üyelerine; halkın iktidarının mail olduğunu hissettiren mahalle temsilcilerine, lig sandık görevlilerine bir öğün elan teşekkür ediyorum. Genel Başkanımızın; ‘hak, ülfet, hak’ söylemini kendimize eş alarak, partimize istem veren, yanımızda girmek isteyen herkesi kucaklıyoruz. Barışa barışa kazanacağız. Yolumuza, bacanak olan; mücadelemize bindi olan dostlarımızla iktidara yürüyoruz. Hak, ünsiyet, türe diyen sistem için uğraş veren, gençlerin hayalleri hedeflerimdir diyen, hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek diyen Umumi Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Çankaya Köşkü’ne taşıyana çatişma mücadelemize devam edeceğiz.”

Share: