Şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın adı Edremit’teki kültür kompleksinde yaşatılacak

Batman’ın Kozluk ilçesinde 9 Haziran 2017’dahi PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu martir olan sarıklı Şenay Aybüke Yalman’ın adı, Balıkesir’in Edremit ilçesinde ayrımsız hars kompleksine verildi.

Yalman’ın ismi, liseyi okuduğu Edremit’te restore edilen çarkıt şehremaneti binasında hizmete açılan hars merkezinde yaşatılacak.

Edremit Şehremini Selman Hasan Arslan, gazetecilere, ilçeye ayar katacak çokça kebir benzeri esere imza attıklarını söyledi.

Martir sarıklı Şenay Aybüke Yalman’ın adını yaptıkları hars kompleksinde neşelendirmek amacıyla meclis kararı aldıklarını belirten Arslan, “Burasının adı Atatürk Cahillik Merkezi olmakla bu arada Martir Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Kültür Karambol namına bile Edremit’e hizmet edecek. Onun üzere birlikte ayrıca onurluyuz, mutluyuz, gururluyuz.” dedi.

Arslan, bu merkezde çalgı, kılık, laf, lise ve üniversite hazırlık, yabancı açar tutmak için değme kalem eğitimin verileceğini anlattı.

Kompleksin Edremit’in marka değerine cesim tıpkısı katkısının olacağını dile getiren Arslan, “Firez ve sanata çok cesim katkılar sağlayacak.” diye konuştu.Share: