TILSIM Partisi Iktisat ve Mal Politikaları Başkanı Çanakçı, Çorum’da konuştu Açıklaması

ÇIKAR YOL Partisi Tutum ve Finans Politikaları Başkanı İbrahim Çanakçı, “Bugüne büyüklüğünde 12 gösteri planı açıkladık. Tarımla başladık, toplumsal politikalarla devam ettik, sayısal transformasyon, iktisat ve finans politikaları eylem planımızı şubatta açıkladık. Önümüzdeki dönme birlikte 12 gösteri planı açıklayacağız.” dedi.

Çanakçı, Çorum Tecim ve Endüstri Odasında partisinin “Tutum ve Para Gösteri Planı”nı lanse etmek için düzenlediği toplantıda, TILSIM Partisi’nin 2 sene önceki kurulduğunu hatırlattı.

Yeni tıpkısı siyaset dili ve tarzı anlayışıyla yola çıktıklarını tamlayan Çanakçı, “Bu kullanılmamış siyaset anlayışının birçok parametresi var ama genişlik şanlı parametrelerinden biri, çözüm odaklı, gelecek odaklı koyulmak. Yani yalnız kritik etmek değil, ayrımsız zamanda çözümleri da sezmek. Vakit Kaybetmeden geçmişi müşavere değil, geleceği yönelik program ve projeleri birlikte hazfetmek. Bu inançla yola çıktık.” diyerek konuştu.

UMAR Partisi’nin çalışmalarının örgütlenme, ülke meseleleriyle ilişkin kuruntu ve öneri ihya ile mevki geleceğine ait eylem planları alıştırmak şeklinde üç anne alanda yoğunlaştığını dile getiren Çanakçı, “Örgütlenme çalışmalarımız oylumlu bire bir alan. Orada majör vuzuh aldık. Türkiye’nin 81 ilinde, 750 ilçesinde teşkilatlanmış durumdayız. 170 bini aşan unsur sayısına erişmiş durumdayız. Seçime girme yeterliliğini nail partiyiz. Örgütlenme konusundaki çalışmalarımız bizim için çokça tatminkar şekilde ilerledi. Gayrı mesaimizi koyulaştırma ettiğimiz düz, büyüklük meseleleriyle ilişkin görüşler, öneriler yetiştirmek. Bu çalışmalarımızı de iri bir çabayla yürütüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Çanakçı, eylem planları üzerine bile çalışmalar yürüttüklerini anlatarak, şunları kaydetti:

“Üçüncü düz ise ülkenin geleceğiyle ilişkin hal odaklı yaklaşımın parçası kendisine gösteri planları alıştırmak. Temel meselelerle ilgili hangi yapılması gerekiyor, elbette yapılması gerekiyor, bunları soymak. Bugüne kadar 12 gösteri planı açıkladık. Tarımla başladık, içtimai politikalarla devam ettik, dijital inkılap, iktisat ve mal politikaları gösteri planımızı şubatta açıkladık. Önümüzdeki bölüm bile 12 gösteri planı açıklayacağız.”Share: