uzman hekim Kübra Dindar Demiray YANLIŞSIZ Parti’den namzet adayı oldu

Manisa’daki eğitiminin ardından Türkiye’nin mütenevvi illerinde doktorluk fail ve son namına Bitlis İl Sağlık Müdürü namına görevini yürüteç Uzm. Dr. Kübra Mütedeyyin Demiray, kamudaki görevinden ayrılarak YANLIŞSIZ Parti Manisa Mebusluk amacıyla aday adaylığı başvurusu yaptı.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri amacıyla aday adaylığı başvuruları başladı. Manisa’nın yetiştirdiği büyük zihayat bürokratlardan biri olan Uzm. Dr. Kübra Dindar Demiray, AK Fırka Manisa İl Başkanlığı’na her an aday adaylığı başvurusunu yaptı. Site merkezi ve ilçeler amacıyla çok iddialı projeler hazırlayan Demiray, Manisa’de ‘gündeş dönüşüm’ün öncüsü gelmek istediğini vurguladı. Başvuru belgelerini konfirmasyon düzlük YANLIŞSIZ Tümen İl Başkanı Salih Hızlı, Demiray’a yöntem yolunda başarılar diledi.

Bitlis İl Keyif Müdürlüğü sürecindeki çalışmalarıyla kentte ölçüm toplayan Demiray, çocukları, gençleri ve kadınları önceleyen ruhlu tıpkısı siyasal yanay çizmeye hazırlandığını belirterek, “Yöntem bir alem yarışıdır. Görev verildiği takdirde Manisalı hemşehrilerimle birlikte kentteki çağdaş dönüşümün öncüsü olmayı hedefliyorum” dedi.

Yurt içi ve dar dışında mefret çalışmalar yürüten ve ense düzey görevler düz Uzm. Dr. Kübra Müslüman Demiray, tarım ve endüstri kenti olan Manisa’nın bu alanlarda çok henüz gür noktalarda olması gerektiğini, kentleşme, ekin, yetişek ve afiyet alanında birlikte matlup seviyeye ulaşmasının araç olduğunu vurguladı. Demiray, “Bayrı şehrimiz Manisa’nın sunma heybetli ve acil çözülmesi müstelzim sorunu kentleşme. Yaşadığımız sonuç yer sarsıntısı, bu konunun ne kadar hayati olduğunu gösterdi. Merkezi hükümet ve yerli yönetimlerle birlikte bir numara derece hareket kuşağı olan Manisa minval ve ilçelerini yer gelişmemiş sürede depremlere amade kuzuluk getirmeliyiz. Bu konuda sunu makro fariza siyasetçilere düşüyor” diyerek konuştu.

“Kentleşme Batı’ya kaymalı, raylı hep olmalı”

Manisalıların elan güvenli ve konforlu konutlarda yaşaması üzere açık çaplı proje çalışmaları zarfında olduğunu ve mebus seçildiğinde önceliğinin bu projeleri hayata etmek olacağını anlatan Uzm. Dr. Demiray, bu konudaki görüşlerini şöyle dile getirdi:

“Öncelikle şehir merkezindeki yaşamın temas anlamda emniyetli arkaç getirilmesi için çokça geniş yetenekli çalışmalar fayrap etmek gerekiyor. Manisa’nın kullanılmamış ve sağlam konutlarla batıya; Yuntdağı bölgesine doğru müstacelen kayması gerekiyor. Bunu vatandaş açısından cazip kuzuluk değirmek amacıyla hükümet ve yerel yönetim ortaklığıyla hafif raylı erişim sisteminin acilen devreye konması ve ulaşımın rahatlatılması gerekiyor. Manisa lahzada gelişen sanayisine değer kentleşme açısından hangi eyvah kim geride kaldı. Kabına sığamayan benzeri şehir haline geldi. Zaman sanayide müteharrik insanların ve Manisa Mehabet Bayar Üniversitesi’nde (MCBÜ) terbiye gören öğrencilerin majör ayrımsız bölümünün tahaffuz sorunları nedeniyle İzmir’den gelip gitmesi Manisa üzere nazik ayrımsız güçlük. Bu levha değişmediği sürece, insanlarımız, gençlerimiz Manisa’de yaşamayı alımlı bulmadığı sürece ortada pahal tıpkısı ülkü var demektir. Bu tabloyu değiştirecek, sistem için Manisa’yı haddinden fazla çalımlı ayrımsız kent haline getirecek cesim projelerimle kentimi TBMM’de düzen etmeye talibim.”

Çocukları, gençleri ve kadınları önceleyen tıpkı yöntem hedeflediğini kaydeden Uzm. Dr. Demiray, “Manisa aylakçılık üstüne özge illere göre oranla daha gani durumda fakat ayrıntılar, çoluk çocuk ve kadınlar amacıyla daha yaşanılabilir tıpkısı şehir haline gelmemiz gerekiyor. Bu birlikte akilane projelerle, merkezi yönetim bütçesinden bu konularda icraat yapmakla çözülebilir. MCBÜ’bile 50 binden aşkın öğrencimiz eğitim bilimi görüyor. Manisa bir sanayide olduğu kadar eğitimde birlikte çokça kısık tıpkı potansiyele eş ancak bu potansiyeli bütün kendisine kullandığımız söylenemez. Manisa’ya ‘öğrenci kenti’ kimliğini kazandırmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

“Çiftçiler üzere üretim çeşitliliği artmalı”

Türkiye’nin genişlik şanlı ekincilik kentlerinden biri olan Manisa’nın 17 ilçesindeki insanların yetişkin tıpkısı bölümünün üzüm ve zeytin ilkin almak üzere ekincilik üretimiyle geçindiğine belen eden Demiray, ekincilik alanında yaşanan sorunlara ilgilendiren de degaje çerçeveli hal projeleri olduğunu vurguladı. Demiray, “Cumhurbaşkanımız geçen sene üzüm ayak tabanı fiyatında çiftçiyi kıvançlı eden bire bir miktar açıkladı. Zeytin üreticileri bu yıl iyi rekolte elde etti ve hem mahsulden hem birlikte fiyatlardan memnun. Ancak Manisa’da üretim kalemlerinin çeşitlenmesi ve alelhusus uzak, kırsal ilçelerin kalkınması üzere mütenavip projelerin devreye konması gerekiyor. Yeniden üretimdeki maliyet artışlarını hor düşürmemiz gerekiyor. Bu konuda dahi seçme antlaşma üreticilerimizle gelişigüzel olacak ve onlarla birlikte sorunlarına çözüm arayacağız” ifadelerini kullandı.

Sanayi kenti olan Manisa’daki birleştirme endüstri bölgelerinde 100 bine mümasil kişiye istihdam sağlandığına belen fail ve bu konudaki muvaffakiyet çıtasının henüz dahi yükseğe çıkması gerektiğini belirten Uzm. Dr. Kübra Dindar Demiray, “Manisa halen Türkiye’nin arz iri 7. dış satımcı kenti. Serencam birkaç yılda ihracat rakamlarımızda tıpkı yavaşlama başkaca beribenzer bile olsa tıpkı enkaz bahis konusu. Bu durumu çabuk bir şekilde bilakis çevirmeliyiz. Önemli manzara ve altyapı avantajımızı daha gani kullanarak, ayrıca rustik ilçelerimizde birlikte sanayi anlamında yavaş yatırımların önünü açarak bu alanda daha ati gitmeyi hedeflemeliyiz” diye niteleyerek konuştu.

Kübra Mutekit Demiray kimdir?

1982 yılında doğdu. Manisa’birlikte tamamladığı ilk ve orta öğrenimin arkası sıra yüksek öğrenime 2000 yılında Veli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladı. Bu süreçte Chicago İllonois Üniversitesi’nde millî çalışmalara katıldı. Üniversite 3. sınıfta geçiş yaptığı İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tababet Fakültesi’nden 2006 yılında mezun oldu. Türkiye’nin çeşitli illerindeki tabiplik görevinin peşi sıra 2019’bile Manisa Ihtişam Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlığı unvanı aldı. Pandemi sürecinde Bitlis Minval ve Tatvan Kerem Hastanesi’nde Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı ve Pandemi Koordinatörü namına çalıştı. Bitlis Aziz Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Iz Yüksekokulunda Duyum Yitimi Programı ve Yaşlı Bakım Programı eğitimi verdi. Bitlis Mehabet Hastanesi’nde Baştabip Yardımcılığı görevini yürütürken, 2021 yılında Bitlis İl Keyif Müdürü namına görevlendirildi. 14 Mayıs 2023 Mebusluk Umumi Seçimleri’nde namzet adayı almak için 14 Mart 2023 tarihinde Bitlis’teki görevinden ayrıldı. Doktorluk görevi sürecinde Dünya Sağlık Örgütü (WHO) &S. Arabistan Esenlik Bakanlığı – Multicenter Mers-CoV İCS Eğitimciliği yaptı. Halen MCBÜ’dahi iletişim alanında faziletkâr lisans çalışmaları bitmeme etmektedir. 2011’den bu yana Yönetim Kurulu Başkanlığını babası Dr. Üzeyir Müslüman’ın yaptığı Mütedeyyin Şirketler Grubu bünyesindeki Manisa Grandmedical Hastanesi’nde Umumi Heyet Üyesi namına fariza yapmaktadır. Ulusal ve uluslararası dergilerde çokça sayıda makalesi ve hakemliği bulunmaktadır. İyi derecede İngilizce ve Almanca alim evli ve 1 yavru annesi Demiray, Girişim ve YING üyesidir.. – MANİSA

Share: