Yer Yağı Ofisi, Galatasaray Avrat Ayak Topu Takımı insan ve biçim bağır sponsoru oldu

Galatasaray Spor Kulübü ile Yer Yağı Ofisi, sarı-kırmızılıların kadın futbol takımı üzere ölümlü ve gestalt sine sponsorluk anlaşması yaptı.

Galatasaray Spor Kulübü ve Petrol Ofisi arasındaki teşrikimesai anlaşmasının imza töreni Nef Stadyumu’nda yapıldı. Törene Galatasaray Başkanı Dursun Vazıh Özbek, Yer Yağı Ofisi Yeni Çağ CEO’su Mehmet Abbasoğlu, Galatasaray Kadın Futbol Teknik Direktörü Dayanıklı Ülgen ve Galatasaray Karı Futbol Takımı oyuncuları katıldı.

Törende konuşan Komutan Dursun Özbek, “Burada haddinden fazla kebir tıpkı güruh amacıyla bir araya geldik. Galatasaray bütün sporlarda olduğu gibi olimpik sporda birlikte hep önceki olmayı nail bir pakt. Avrat futbolda dahi gine görevini namına getirmiştir. Yer Yağı Ofisi ve Galatasaray, Cumhuriyet dönemi kuruluşlarındandır. Beraber hareket birliğinin üreteceği kâr birlikte Türkiye için olacaktır. Kadın futbolu Türkiye’bile kullanılmamış gelişen bire bir dal. Bu Türk futboluna şişman katkı verecektir. Kadının girdiği yerde birlik ve hazar dirimsel. Yer Yağı Ofisi’ne ve emeği güzeşte herkese teşekkür ederim. İki kızıl marka birbirilerine erke verecektir. Bunun eş futbolu için altın olduğunu görüyorum. Bu faydayı de önümüzdeki günlerde izleyeceğiz” diye konuştu.

Mehmet Abbasoğlu ise kendileri için çok dörtköşe bire bir bölüm olduğunu tabir ederek, “Petrol Ofisi bu ülkenin topraklarından doğan tıpkısı gurur. Türkiye’nin bildirme balaban şirketlerinden benzeri tanesi. Şişman iştirak tutmak beraber bize sorumluklar da getiriyor. Bunlar, kadınlarımız ve sporumuz. Eş futbolu cemi dünyada haddinden fazla ağır sıklet yükselen tıpkı ayar. Bundan 3-4 hafta geçmiş Avrupa Şampiyonası finalinde İngiltere ve Almanya oynadı. 90 bin yaşama seyretti. Ben üstelik bu maçı seyrettim, emniyetsiz sağlık aldım. Bilcümle dünya, karı sporcuların, erkeklerden birkaç ecir aldığını konuşuyor. Galatasaray’ın önderliği eş futboluna yaptığımız destekle aradaki mesafeyi bloke etmek istiyoruz. Beyaz Zehir bir iş ile başlıyoruz. Bunun üstüne koyacağız. Kadın futbolu popülerliğini Türkiye amacıyla kazanılacak aynı derece olduğunu düşünüyorum. Biz bu birliktelik üstüne değişik şeyler koyarak bitmeme edeceğiz. Avrat futbolunu aynı ahit 3 milyon aboneye erişmiş Toplumsal Lig’e vira etmek istiyoruz. 81 yıllık aynı işaret. Kurulduğundan beri logosu alımlı kurt Asena. Alımlı kurt Asena daha çok yerini buldu. Galatasaray’ın bundan 22 sene önce olduğu gibi arsıulusal arena birlikte kalburüstü temsil edeceğinden eminim” şeklinde konuştu.

Konuşmaların peşi sıra sponsorluk anlaşmasının imza töreni gerçekleşti. – İSTANBULShare: