Bakan Soylu’dan Yunanistan’ın müdahalesinde ölen kesintili göçmenlerin görüntülerine ilişik açıklama Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yunanistan’ın köylü itmesi sonucu Muğla açıklarında ağır aksak göçmenlerin donmuş bedenine ulaşıldığı anlara ilgilendiren görüntülerle ilgilendiren, “Cemaziyelevvel akşam ezanı o görüntüleri gördüğümüzde filhakika birlik kimyamız altüst oldu. Cenabıhak adamlık vicdanı yıldız etsin.” dedi.

Mardin’in Derik ilçesindeki terör saldırısında görevi başında martir edilen Ilçebay Muhammet Fatih Safitürk’ün 80 yaşında mevt fail babası Asım Safitürk’ün Arifiye ilçesindeki cenaze törenine katılan Bakan Soylu, bamyatarlası çıkışında matbuat mensuplarının sorusunu yanıtladı.

Bir gazetecinin, kesintili göçmenlerin camit bedenlerine ulaşıldığı anlara ilgili toplumsal medyada paylaştığı görüntülerle ilgili sorusu üzerine Aristokrat, “Dün akşam o görüntüleri gördüğümüzde gerçekten tam kimyamız altüst oldu. Tanrı yabanlık vicdanı şans etsin.” ifadelerini kullandı.

Sahil Düzenlilik Komutanlığınca, geri saat 00.10’da, Marmaris Kızılburun açıklarında duygusal salları içerisinde tıpkısı ekip düzensiz göçmen olduğu bilgisi konusunda 2 kıyı asayiş botu görevlendirilmiş, 73 ağır aksak muhacir kurtarılırken, 2’si çağa, 3’ü çocuk ve biri eş 6 düzensiz göçmenin cansız bedenine ulaşılmıştı.

O anlara ilgili görüntüleri toplumsal medya hesabından paylaşan Icra Vekili Aristokrat, “Ah olsun insanlığınıza. Bu görüntüleri verdiğimiz için üzgünüz. Lübnan’dan İtalya’ya tevdi etmek isteyen göçmenlere ve bigünah çocuklara gene Yunanistan katliamı. İki kardeşten Asım 9 aylık, Abdulvahap 4 yaşındaydı. Avrupa ve Yunanistan, bu katliamların sorumlusu sizsiniz.” ifadelerini kullanmıştı.

Share: