Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Futbolcu: “Seçkin alanda tamam mutlak canlı Türkiye için ülkemizin önceliği politik istikrarımızın korunmasıdır”

Reisicumhur Başdanışmanı Yalman Futbolcu fahri başkanı olduğu Evcil Akıl Derneğinin Umumi Heyet toplantısına katıldı. Gündemle ilişik konuşan Futbolcu, “Değme alanda tüm özgür hararetli Türkiye amacıyla ülkemizin önceliği siyasal istikrarımızın korunmasıdır” dedi.

Umumi Heyet toplantısında mütekellim Topçu, Sivas kongresinde kayran kayran üyeleri anarak, “İstiklal ve istikbalimiz için ‘Ya İstiklal evet Ölüm’ ülküsü ile halas ve yapı kararlarının alındığı 4-11 Ilkgüz 1919 Sivas Kongresinin 103. yılında nazik Atatürk’ü ve tam kurultay üyelerini yağmur tevakki etmek ve minnetle anıyoruz ve gene zaman, 4 Ilkgüz 1976 bile Elazığ’birlikte, iftara eksik saat kala adliye merdivenlerde komünist pusuda kalbine sıkılan kurşunla şehit olan ülküdaşımız Mustafa Melih Kunter’i birlikte şehadetinin seneyi devrinde rahmetle ve hasretle anıyoruz” ifadelerini kullandı.

Topçu konuşmasına şöyle bitmeme etti:

” Türkiye Cumhuriyeti’nin devleti ve milletiyle, bütün muhataplarına karşı “Türk Samimiyeti” ile, düğme hak, çıkar, tırsmak ve yürek duygularıyla ve elleri, niyeti, ajandası berrak olmuştur ve olmaktadır. Hiçbir mehabet özlük hukuku dışındaki hukuk sistemleri yokmuş kabilinden davranamaz. Ülkeler arası ilişkilerde aykırı ocumak ve çıkar esastır. Ters şekilci ve davranış içinde olanlara Türk Devleti misliyle değer veriyor ve verir.”

Türk milletinin asırlardır beraber yaşamış olduğuna aksan eden Topçu “Asırlardır alay malay muammer, 5 milyon ayak ile birbirine hısım olan milletimizin; ‘Sorunu ve Düşmanı’ bölücü terör örgütü ve yandaşları ile onları besleyici neymiş arkadaş ve müttefikimiz olanlardır. Onlar; asırlardır Gürani’yi Fatih’ten, Eyyubi’yi-Zengi’den ayırmayı başaramadılar ve asla de başaramıyor ve başaramayacaklar” diye niteleyerek konuştu.

Tam özgür hayatiyetli Türkiye için ülkenin önceliği siyasal istikrar olduğunu tamlayan Futbolcu, “Bu muazzez vatanın evlatları yerine buradan nüfuz karşıtlarına soruyoruz? Hangi erdemli idealdir kim, sizi, on binlerce şehidin katilleriyle bire bir safta buluşturup, aynı amaca hizmet ettirip, ayrımsız sandıkta oydaşlık yaptırıyor? Yarıcı yıldırı ile, sağtöresel yıldırı unsurlarına karşı hür yargının kararlarına ve alınan güvenlik tedbirlerine cebin bazı ülkeler ile muhalefetin benzeri safta olmasını, engin irfana, dip hafızaya eş milletimizin unutacağını mı sanıyorlar” dedi. – ANKARA

Share: