İnternetten kurgu kiralamak isterken dolandırıldı

Batman’bile canlı 4 bala babası Muhterem Ağırbaşlı, askerdeki oğluna sürpriz mülakat gerçekleştirmek üzere kiraladığı kurgu şirketi vasıtasıyla dolandırıldığını istikbal sürdü.

Şırnak’ta 4 aydır askeriye fail oğlunu ahzetmek için açar kiralamaya çalışan Muhterem Aheste (42), oğluna sürpriz boşaltmak üzere genel ağ üzerinden kurgu kiralamaya çalışırken dolandırıldığını sav etti. Kızının İstanbul’üstelik darülfünun okuduğunu ve kendisini seçmek üzere Batman’a geldiğini aktaran Ağır, kızıyla birlikte Şırnak’ta askeriye görevini namına getiren oğluna sürpriz beğenmek için miftah kiralamak isterlerken sahte hesaplı ayrımsız komütatör şirketine denk geldiklerini ve dolandırıldıklarını dile getirdi.

Tehlikeli, “Oğlum Şırnak’ta asker, tahminî 4 aydır görmüyoruz. Oğlumla kızım İstanbul’da babamın yanı sıra kalıyorlar. Kızım üniversite öğrencisi, Batman’a beni ziyarete geldi. Dedik oğlumuza sürpriz yapalım, ayrıntılı zamandır görmüyoruz. Çarşamba haset vesile kiraladım. Cuma günü aracı almaya gittim, dediler kim çevirici bulunmayan. Tığ dahi alay vermiştik, komutanlarını aradık. Kızım birlikte haddinden fazla heveslendi ağababa gidelim diyerek. Ego da burada Batman’de başka komütatör bulamayınca internetten araştırdım. İnternetten bilindik güzel firmaya başvurdum. Biz çakmasına balya gelmişiz. İsim tıpkı, belirtke aynı, fotoğraflar bire bir, vakit kaybetmeden telefon numaraları farklı. Biz de bunlarla irtibata geçtik. 760 lira iki günlük isticar ücreti istediler, gönderdik. Dediler, ‘Efendim, aracımızın 2 bin liralık dahi depozitosu çıkıyor, bunu üstelik gönderirseniz açacak kapınıza tasdik edilecek.’ Tamam dedik, bu 2 bin lirayı de gönderdik. Ondan sonradan telefonlarımıza karşılık verilmedi” dedi.

Daha bilahare üstelik başka tıpkı komütatör çıkarmak zorunda kaldıklarını aktaran Kilolu, “Bu posta da cebimizde para kalmadığı üzere, elimizdeki avucumuzdaki gittiği üzere aynı husus yapamadık. Dolandırıldığım en son 2 bin lirayı gönderdim. Dekontunu paylaştıktan bilahare ‘kontrol ediyorum, beklemede yük dediler.’ Ama ondan bilahare cevap gelmedi. Tasarı yazdım, mesajlarım engellendi. Telefonlarıma cevap verilmedi. Zaten ondan sonradan bankayı aradık. Ama dünyalık reddetme edilir mi edilmez mi orasını bilmiyoruz. O anda çok ateş oldum. Böyle aynı şeye nasıl düştüm, ağladım. Hangi yapacağız ne edeceğiz bilmiyorum” şeklinde konuştu. – BATMAN

Share: