Korktuğu başına geldi, 138. covid testi zait imdi

Korktuğu başına geldi, 138. covid testi artı bundan sonra

138. testinde koronaya yakalandı

SAMSUN – Türkiye’birlikte sunma çokça korona testi yaptıran dirilik olduğu hesap pusulası edilen 62 yaşındaki Kaşif Sevinç’in 138’inci korona testi pozitif çıktı. Alay, “O kadar imtihan yaptırdım. Böylece ben da bu virüse yakalandım” dedi.

Korona virüs salgının dal düzey ocumak ve kaygıya posta açtığı kişilerden biri olan esnaf Kaşif Bayram, 138 imtihan sayısıyla Türkiye’da sunma çok Covid testi olan vatandaş olduğu durum ediliyor. Pandemi başladığı yıldan günümüze büyüklüğünde ‘acaba güneş tacı mıyım’ endişesinden kontekst Bayram, 138 posta Covid testi oldu. en üst yaptırdığı sınav sonucu fazlalık sâdır Neşe’in korktuğu başına geldi. Şu anne kadar koronaya karşı kül 8 düze telkih olan Kaşif Sevinç’in hastalığı hafif atlattığı öğrenildi.

“Çok korkuyordum amma korktuğum kabilinden değilmiş”

Virüse yakalanmasının üzerinden 4 bölüm geçtiğini belirten Kaşif Alay, “O büyüklüğünde sınav yaptırdım. Böylelikle ben da bu virüse yakalandı. Çok şükür hafif atlatıyorum. Maskemi asla çıkarmıyordum. Çocuklarıma, torunlarıma da yanaşmıyordum. Hanımım korona virüse yakalandı. Ondan bana bulaştı. Ego tekrar dikkatliydim. Şu dakika durumun iyi. 4 devir oldu. Çok korkuyordum amma korktuğum gibi değilmiş. Bir ahit süresince Merzifon’bile, Çorum’da ve Samsun’da sınav verdim. 1 çağ içerisinde 3 defa sınav vermiş oldum” diye konuştu.

“Aşının etkinliğini, koruduğunu gösteren dünyada biricik fenomen”

Hastanın kontrollerini işleyen Ahşa Hastalıkları Uzm. Prof. Dr. Ihtişam Özkaya, “Pandeminin esasen beri izleme ettiğimiz ve bugüne büyüklüğünde ne olacak diye beklediğimiz tıpkı hastamız vardı. Aşının etkinliğini, koruyuculuğunun bence şu dakika dünyadaki klinik çalışmalardan öte olay üzerinden gezmek gerekirse gösteren biricik fenomen diyebiliriz. Hastamız 60 yaşın üzerinde benzeri erkekti. Kendisi aynı KOAH hastasıydı. Covid’e yakalanmaktan korktuğu üzere düzenli imtihan veren benzeri hastaydı. Pandeminin esasen bugüne kadar 138 kere sınav vermiş” şeklinde konuştu.

“Aşılardan sonra antikorları arttı”

Vakayı aşının koruduğunu söyleyen Özkaya, “Asıl ilginç olan fenomen şu: Hastamız 29 Mart 2021’dahi ilk aşısını Sinovac oluyor ve o zamana kadar eksiksiz testleri olumsuz çıkıyor. 26 April 2021’bile ikinci aşısını bile Sinovac oldu, esasen o zamanda eksiksiz testleri aksi imdi. Hastamızın 2 Sinovac aşısından sonradan antikoru ani arttı ve aşıya vahim bağışıklık kazandı. İlk vurulduğu aşıdan yaklaşık 1,5 kamer sonraları antikoru yoğun anlamda arttı ve muafiyet kazanmaya başladı. Devamında Biontech aşılarıyla aşılamasını tamamladı. Bugüne kadar 138 sınav vermiş olan hastamızın 137. testi negatifle sonuçlanmış, 138. testi iste pozitifle sonuçlanmıştır. Bu aslında fenomen bazında düşünülürse aşıların çokça sayıda vakalar üzerinde çalışılmasından öte ferdî anlamda ağır ezgi namına PCR testide verdiği için şu anda hastalığının belli belirsiz geçmesini sağlamıştır. Bütün bu virüsle karşılaşacak ama aşıyla korunabileceğimizi söylüyoruz. Bu vakayı bile aşının koruduğunu söyleyebiliriz” ifadelerini kullandı.Share: