Prof. Dr. Nurettin Yiyit: Pandemi tembelliğe itti

ÇAM ve Sakura Site Hastanesi Eş Güdümcü Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, örgen ve kan bağışı çağrısı yaptı. Türkiye’dahi şu dakika 27 bine mümasil organ aktarımı bekleyen olduğunu belirten Yiyit, “Pandemi bazı konularda bizi tembelliğe itti. Nefes bağışı anlamında bire bir unutkanlığımız başladı. Kızılay stoklarımız erimeye başladı. Hastanelerde faaliyetler anlamında koku ihtiyacı doğmaya başladı. Biz dahi koku verme üzerine yine eski günlere kan dolaşımı ve o bizim zaman verme konusundaki arzulu vatandaşlarımızın arzusunu çoğaltmak istiyoruz” dedi.

Maltepe Orhangazi Parkı’nda, 8-11 Eylül tarihleri beyninde Karabük Lansman Günleri düzenleniyor. Aktiflik alanında Kızılay ile Çam ve Sakura Site Hastanesi’nin zaman ve organ bağışı standı açıldı. Etkinliğe katılan ziyaretçilere, pandemi nedeniyle zaman bağışı sayısındaki düşüşün bilakis çevrilmesi gerektiği ve aza bağışının önemi konusunda bilgelik verdi. Standı müzakere edenlere antrparantez vücut yığın indeksi ölçümü yapıldı.

“SABIK YIL TANITIM GÜNÜNDE BİR HASTANE KADAR AZA BAĞIŞI ALDIK”

Çam ve Sakura Site Hastanesi Eş Güdümcü Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, ” İstanbul’un iyicene bire bir rengi var. Her hafta sonu benzeri toprak, zat güzelliğini İstanbullulara aktarıyor. Karabük günleri dahi 4 bölüm sürecek. Ego birlikte Karabüklü olduğum için hemşehrilerim beni nida ettiler. Tığ dahi Çam ve Sakura Şehir Hastanesi kendisine burada sergilik açtık. Ülkemizde sayıları 27 bine vasıl uzuv bekleyen vatandaşımız var. Onların bu kederli bekleyişine serencam atfetmek adına manalı aynı katkı sunacağız. Efdal sayıda ziyaretçi bekliyoruz. Bu ziyaretçilerimizi organ bağışına teşvik edeceğiz. Sabik sene ki Karabük günlerinde, tıpkısı yıllık hastanenin aldığı hediye kadar bergüzar almıştık. Bu kez henüz faziletkâr ödül almayı planlıyoruz. Başka bu konu, hele bu örgen bağışında şurası hatırlatmak istiyorum. Biliyorsunuz yardımı muhip benzeri ülkeyiz. Amma yerey olacak olan organlarımızın benzeri başkasına birey olmasına müsaade etmemiz adına, ayrımsız farkındalık oluşturacağız. Pandemi ara sıra konularda bizi tembelliğe itti. Soluk bağışı anlamında bir unutkanlığımız başladı. Kızılay stoklarımız erimeye başladı. Hastanelerde işler anlamında soluk ihtiyacı doğmaya başladı. Biz birlikte kan ita konusunda gine çarkıt günlere göstermek, vatandaşlarımızın bu konudaki arzusunu alevlendirmek istiyoruz. Nefes bağışında olmak talip vatandaşlarımızdan bile içki bağışı alacağız. Tıpkı başka öz dahi standımızda tıpkısı diyetisyen arkadaşımızın eşliğinde yağ kitlesi ölçümü, beden kütle indeksinin ölçümüyle ilgilendiren bire bir çalışmamız olacak. Perhiz önerilerimiz olacak” diyerek konuştu.

Karabük Üniversitesi’nden üstelik haddinden fazla sayıda öğrencinin standı ülfet ettiğini tamlayan Yiyit, “Haddinden Fazla aheste sayıda yabancı öğrenci okuyor. Onların birçoğu da zaman buradalar ve standımızı gezdiler. Hele aralarında tıp, hemşirelik, fizyoterapistlik okuyanlar, bize andıran olanlar de standımızı müzakere etti. Onların bile alelhusus aza bağışı ve koku bağışı standımıza bent göstermesi hoştu” dedi.

Share: