PROF. DR. NURETTİN YİYİT: PANDEMİ TEMBELLİĞE İTTİ

ÇAM ve Sakura Kent Hastanesi Eş Güdümcü Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, organ ve içki bağışı çağrısı yaptı. Türkiye’bile şu zaman 27 bine yakın organ aktarımı muntazır olduğunu tamlayan Yiyit, “Pandemi kâh konularda bizi tembelliğe itti. Koku bağışı anlamında benzeri unutkanlığımız başladı. Kızılay stoklarımız erimeye başladı. Hastanelerde faaliyetler anlamında soluk ihtiyacı doğmaya başladı. Tığ bile kan ita üzerine gene eski günlere dolaşım ve o bizim dem ita konusundaki hevesli vatandaşlarımızın arzusunu tutuşturmak istiyoruz” dedi.

Maltepe Orhangazi Parkı’nda, 8-11 Eylül tarihleri beyninde Karabük Tanıtım Günleri düzenleniyor. Aktiflik alanında Kızılay ile Çam ve Sakura Site Hastanesi’nin nefes ve organ bağışı standı açıldı. Etkinliğe katılan ziyaretçilere, pandemi zımnında soluk bağışı sayısındaki düşüşün aksine çevrilmesi gerektiği ve organ bağışının önemi konusunda vukuf verdi. Standı ülfet edenlere ayrıca vücut yığın indeksi ölçümü yapıldı.

“SABIK YIL TANITIM GÜNÜNDE BİR SAYRILAREVI BÜYÜKLÜĞÜNDE ÖRGEN BAĞIŞI ALDIK”

Çam ve Sakura Kent Hastanesi Koordinatör Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, ” İstanbul’un adamakıllı aynı rengi var. Seçkin hafta sonu tıpkı il, özlük güzelliğini İstanbullulara aktarıyor. Karabük günleri bile 4 zaman sürecek. Ego da Karabüklü olduğum için hemşehrilerim beni çağırma ettiler. Biz de Çam ve Sakura Kent Hastanesi olarak burada sergilik açtık. Ülkemizde sayıları 27 bine vasıl örgen muntazır vatandaşımız var. Onların bu üzüntülü bekleyişine sonuç atfetmek yerine düşündürücü tıpkı katkı sunacağız. Erdemli sayıda ziyaretçi bekliyoruz. Bu ziyaretçilerimizi örgen bağışına motivasyon edeceğiz. Sabik yıl ki Karabük günlerinde, bire bir almanak hastanenin aldığı ihsan büyüklüğünde ödül almıştık. Bu kere elan yüksek bergüzar almayı planlıyoruz. Diğer bu laf, özellikle bu organ bağışında şurası uyarmak istiyorum. Biliyorsunuz yardımı muhip aynı ülkeyiz. Ama arazi olacak olan organlarımızın benzeri başkasına birey olmasına cevaz etmemiz namına, ayrımsız farkındalık oluşturacağız. Pandemi bazı konularda bizi tembelliğe itti. Içki bağışı anlamında bire bir unutkanlığımız başladı. Kızılay stoklarımız erimeye başladı. Hastanelerde işler anlamında soluk ihtiyacı doğmaya başladı. Tığ dahi çağ verme konusunda gene sakat günlere okşamak, vatandaşlarımızın bu konudaki arzusunu harlatmak istiyoruz. Zaman bağışında çıkmak talip vatandaşlarımızdan üstelik çağ bağışı alacağız. Benzeri eksantrik öz de standımızda aynı diyet uzmanı arkadaşımızın eşliğinde yağ kitlesi ölçümü, eğin kütle indeksinin ölçümüyle ilgilendiren aynı çalışmamız olacak. Rejim önerilerimiz olacak” diyerek konuştu.

Karabük Üniversitesi’nden birlikte çok sayıda öğrencinin standı ziyaret ettiğini tamlayan Yiyit, “Çokça kırıcı sayıda ecnebi mektepli okuyor. Onların birçoğu de zaman buradalar ve standımızı gezdiler. Özellikle aralarında tababet, hemşirelik, fizyoterapistlik okuyanlar, bize andıran olanlar da standımızı ziyaret etti. Onların dahi alelhusus aza bağışı ve nefes bağışı standımıza rabıta göstermesi hoştu” dedi.Share: