Red Bull sporcusu Büyük Türkkan TransAnatolia’nın konuğu olacak

Red Bull sporcusu Mualla Türkkan, TransAnatolia Ralli Raid’e mihman olacak.

Türkiye Araba Sporları Federasyonu ve Türkiye Motor Federasyonu desteğiyle düzenlenen dünyanın genişlik nazik ve takatli rallilerinden biri adına değerlendirilen TransAnatolia Ralli Raid, 20 Ağustos Cumartesi haset, Hatay’de bidayet alıyor.

Doğanın dokunulmazlık sunduğu panoramik manzaralar, tarihin buyruk sürdüğü yüz almanak asar yani doğa, tarih ve kültürü benzeri araya getiren zorlu mücadelenin şampiyonları 27 Ağustos’ta Eskişehir’de mahsus olacak.

Yolculuğun başlayacağı Hatay’bile gerçekleştirilecek küşat seremonisine Red Bull sporcusu Mürtefi Türkkan da mihman kendisine katılacak.

Son adına 2021 Balkan Ralli Kupası ve Avrupa Ralli Kupası organizasyonlarında “İki Teker” ve “Çoluk Çocuk” kategorilerinde şampiyonluğa ulaşarak adını Türkiye araba sporları tarihine yazdıran Mualla Türkkan, dayanabilen yarışın startında sporcularla de buluşacak.

Verilen bilgiye göre, bu sene 12. sefer düzenlenecek TransAnatolia Ralli Raid’de katılımcılar, aralarında Gaziantep, Adana, Kayseri’nin bulunduğu 16 şehir ve 2 bin 800 kilometrelik parkuru geride bırakmak için yarışacak.

4×4 otomobil, kamyon, motosiklet, SSV ve ATV kategorilerinde yüzlerce anahtar kendi kategorilerinden bahtiyar sona ulaşmaya çalışacak.

Share: