Son an haberi… Boşanma davası açan eşi Dilek’i öldürmek üzere oğlunun veladet gününe çağırmış

MERSİN’üstelik metrukiyet aşamasındaki eşi Garaz Karaman (35) marifetiyle tabancayla öldürülmüş Iştiyak Karaman’ın (34), cinayetin işlendiği eve kocası yoluyla, oğlunun doğum günü üzere çağrıldığı ortaya daha çok. Dilek Karaman’ın avukatı Badiye Aklık Tucel, müvekkilinin daha önceki dahi tehditler aldığını fakat zarar vermesinden korktuğu üzere eşinden şikayetçi olmadığını kaydetti. Tucel, “Bed, cinayeti henüz ilkin planlayarak gerçekleştirmiştir. Elan anne bakımına eksikli 4 yaşındaki oğlunu kullanıyor. Arabadan iner inmez aracısız üzücü ediyor” dedi.

Yenişehir ilçesinde hususi tıpkı hastanede laborant adına çalışan Heves Karaman, eşi Gaye Karaman’dan metrukiyet davası açıp, ayrı evlerde yaşamaya başladı. Ülkü sürerken Erek Karaman, 9 Eylül’üstelik Arzu Karaman’ı, oğlunun doğum gününe çağırdı. Arzu Karaman, oğlunu fethetmek ve almak üzere Meram Karaman’ın Karacailyas’taki evine gitti. Bu tam evinden bayağı inen Kasıt Karaman, yanındaki tabancayı çekip, araçtan nazil Dilek Karaman’a 3 ahali dağ etti. İhbar üstüne adrese polis güçleri ve keyif ekipleri atıf edildi. Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Karaman’ın hayatını kaybettiği belirlendi. Istem Karaman’ın cenazesi, otopsi işlemlerinin peşi sıra hastane morguna kaldırıldı. Gaye Karaman ise polis ekiplerince yakalanıp, gözaltına alındı. Arzu Karaman’ın ailesine tasdik edilen cenazesi, Silifke ilçesinde toprağa verildi. Cinayetin ardından gözaltına alınıp, adliyeye atıf edilen Misyon Karaman birlikte çıkarıldığı gümrük kolcusu mahkemece tutuklandı.

‘ARAÇTAN İNER İNMEZ KIRICI EDİYOR’Ailenin avukatı Badiye Düzgün Tucel, son etap kötü aynı durumla yüz yüze olduklarını belirterek, “Müvekkilim daha geçmiş de tehditler almış ancak engel vermesinden korktuğu amacıyla eşinden şikayetçi ham. Bu vehleten meydana gelen cinayet değil. Berbat cinayeti henüz başlangıçta planlayarak gerçekleştirmiştir. Cinayeti gerçekleştirirken birlikte daha temel bakımına eksikli 4 yaşındaki oğlunu kullanıyor. Çocuğunu görmeye gittiğinde, araçtan iner inmez direkt incitici ediyor. Şüphelinin en aheste cezayla cezalandırılması amacıyla elimizden geleni yapacağız. Boşanma davası içerisinde velayet talebimiz mevcut” dedi.’KARDEŞİM EVE GELMEDEN ÖNCEKI TABANCASINI HAZIRLAMIŞ’Amaç Karaman’ın kardeşini öldürmeden önce cinayeti planladığını söyleyen Umu Karaman’ın ağabeyi İsmail Göktaş, şöyle devam etti: “Kardeşim 12 sene ilk evlendi. Evliliği boyunca mesail yaşandığını bize aktarıyordu ama rastgele şeyi anlatmıyordu.  Fiziki ve psikolojik şiddete maruz kalıyordu. Annesinden kalan bir bırakıt meselesi vardı, bu nedenle daim mal istiyordu. Oğluyla tehdit ediyordu. Ablamı arayıp ‘Rağbet’i öldüreceğim sizden biri karşıma çıkarsa onu da öldürürüm’ demiş. Olay günü kardeşim veladet haset olan oğlunu kabul etmek için şahsın evine gidiyor. Kardeşim duygusal güvenliği olmadığı üzere biricik başvurmak istemiyor.  Bu yüzden komşusu ile alay malay gidiyor. Kardeşim aşağıda şahsın çocuğu getireceğini düşünürken çabucak kurşunların hedefi oluyor. Kardeşim gelmeden ilk doğrusu tabancasını hazırlamış. Kardeşimi görür âmâ tek şey söylemeden aracısız 3 ahali incitici edip öldürmüş. Haddinden Fazla üzgünüz. Ablamızın kanı yerde kalmasın. Sunma alçak cezayı alsın” dedi.’KARDEŞİM İŞE YALNIZ GİDİP GELEMİYORDU’Kardeşinin son 2 ayda birey güvenliği olmadığı için işe azimet gelişinde birlikte daim birilerinin bulunduğunu belirten Karaman’ın sair ağabeyi  Şaban Göktaş ise, “Kardeşimizi toprağa verdik ama geride evladı kaldı. O bize kardeşimizden yaşama. Şu zaman karşı tarafın birlikte kalıyor. Fert güvenliğinden kuruntu ediyoruz, oran korumasına alınmasını istiyoruz. Bu amiyane bir cidal ile meydana gelen kıya değil. Bu planlı, tasarlanarak yapılmış bire bir kıya” diye niteleyerek konuştu.

Share: