Başbuğ Balaban: “Gençlerimizin spora olan tutkusunu yücelteceğiz”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi satranç sporcusu olan Berkay Polat’i makamında ağırlayan Başbuğ Ekrem Cesim, “Yürüttüğümüz icraat ile gelişigüzel gençlerimizin ve çocuklarımızın; ister sosyal gerek yetişek ister spor hayatlarını mübarek değerlendirebilmeleri üzere elimizden mevrut gayreti gösteriyoruz. Çaba göstermeye dahi rastgele antlaşma bitmeme edeceğiz. Ego Avrupa Şampiyonu olan sporcumuz Berkay’ı ayrımsız kat henüz tebrik kartı ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Sakarya Büyükşehir Şehremini Ekrem Heybetli, Hırvatistan’ın Zagreb şehrinde planlı Avrupa Amatörler Satranç Turnuvasında şampiyon olan Büyükşehir Belediyesi satranç sporcusu Berkay Polat’i makamında ağırladı. 22 ülkeden hep 178 sportmen ortada birinci olan Polat, kazandığı bu başarıyla Komutan Eke’den kutlama aldı. Şehre hakeza tıpkı sükse getirdiği amacıyla sporcuya teşekkür eden Komutan Mehabetli, çiçek sunma etti.

Spora ve sporcuya verdikleri değeri bire bir sefer henüz üsteleyerek açıklanan Başbuğ Majör, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi yerine 27 değişik branşta binlerce sporcunun eğitimine destek sağlıyoruz. Vatanına, milletine, şehrine değme devir oflaz benzeri şeklide hizmet eden sporcular bizlerin geleceğini oluşturuyor. Yürüttüğümüz çalışmalar ile birlikte gençlerimizin ve çocuklarımızın; icap sosyal ister terbiye lazım spor hayatlarını mübarek değerlendirebilmeleri üzere elimizden mevrut gayreti gösteriyoruz. Mücahede göstermeye de seçkin devir devam edeceğiz. Ben Avrupa Şampiyonu olan sporcumuz Berkay’ı ayrımsız nöbet henüz tebrik kartı ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi. – SAKARYA

Share: