CHP’li belediyede skandal aplikasyon: Emzirme odasına, mescide mal ile giriliyor

Edirne’nin CHP’li Uzunköprü Belediyesi’nde skandal uygulama başlatıldı. Otogarda kâin emzirme odası ve mescide girişler 3 TL ile yapılabiliyor. Mescit girişine konulan mal turnikesi tepkilere etmen oluyor.

Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde ilçe otogarında mescidin, tuvaletin ve bala bakım odasının bulunduğu alanın önüne turnike konuldu. Alana soldurmak talip vatandaşlar, 3 TL vererek istek girebiliyor. DOĞRU Parti Uzunköprü İlçe Başkanı Alemdar Kuruşar, oluşturulan manzaraya reaksiyon gösterdi. Kuruşar, gördüğü görünüş karşısında şaşkına döndüğünü belirterek, Türkiye’nin tek yerinde olmayan tıpkısı aplikasyon olduğunu vurguladı.

Otogara mevrut benzeri insanın mescide gideceğini ya dahi çocuğunu emzireceğini kimseye anlatmak zorunda olmadığını belirterek Kuruşar, “Meydan çalışmaları çerçevesinde yeni işlenmiş olan otogarımızı ülfet ettik. Esnafımızın dertlerini sıkıntılarını dinledik ve bir nice kalın ile karşılaştık. Bunu yanında turnikeler ile karşılaşınca zorumuza gitti. Mescidin, tuvaletin ve çocuk hizmet odasının orada turnikenin olması bizim zorumuza gitti. Böyle acı durumun derhal düzeltilmesini istiyoruz. Çünkü orada bitmiş başkan karı oradan mülk alındığını tez ediyor. Ama saat 11, 12’de gelen ayrımsız kayırıcı ego mescide gideceğim, ego çocuk emzirme odasına gideceğim diyerek gidip birisine anlatım vermesine gerekmiyor 2022 yılında. Taraf taraftan şerh yaparak oranın açık olması lazım. Kemiksiz bir şekilde milletin bu hizmete erişmesi gerektiğini düşünüyorum. Derhal düzeltilmesi gerektiğini talep ediyorum acul kınıyorum” dedi.

Bu arada, mevrut tepkiler üzerine turnikenin kaldırıldığı öğrenildi. – EDİRNE

Share: