Komutan Kaplan “Amacımız, yarınlara elan yaşanılabilir bir Koçarlı bırakabilmek”

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, AK Parti Münevver İl Başkanı Ömer Özmen ile birlikte ilçede tamamlanan ve devam fail yatırımları yerinde inceledi.

Komutan Kaplan, DOĞRU Fırka İl Başkanı Ömer Özmen ve Umumi Heyet üyelerini geçmiş olarak makamında ağırladı. Gerçekleşen ülfet sonrası Koçarlı’ya yapılan ve bitmeme fail yatırımları gezerek yerinde inceleyici İl Başkanı Özmen yatırımlar için Başbuğ Kaplan’dan bilgelik aldı.

Koçarlı’yı ayraç kaza ika yolunda tehlikesiz adımlarla ilerlediklerini, yarınlara daha yaşanılabilir benzeri Koçarlı bırakabilmek için var güçleriyle çalıştıklarını ifade fail Koçarlı Belediye Reisi Nedim Kaplan, “İl Başkanımız ve ekibine ilçemizi ziyaretlerinden etraf teşekkür ediyorum. Onların ziyaretleri bizlere aheste katar” dedi.

İlçede yapımı devam eden yatırımları İl Başkanı Ömer Özmen ve ekibi ile gelişigüzel gezdiklerini belirten Başbuğ Kaplan, “İlçemizde yapımı bitmeme fail KYK Yurdu, Gençlik Merkezi, Sınırlanmış Spor Salonu, TOKİ Alanı, Kocababa Deresi, Cihanoğlu Kulesi kabil yüce yatırımlarımızda incelemelerde bulunduk. Eskimemiş yapılacak olan yatırımlarımızın dahi alanlarını gezdik. Yeni yatırımlarımızın mali boyuta birlikte tamamlandığında ilçemize kazandıracağız. 2023 ve 2024 seçimlerine dinamik benzeri şekilde gitmeyi hedefliyoruz. Koçarlı, tarihi dokusuyla, Cihanoğlu Kulesi, Latmos, Amazon Antika kenti ile çekim merkezi haline gelecektir. Seçme devir dediğimi yeniden söylüyorum kim, Koçarlı o makus tarihi kırdı. Bundan Sonra emin adımlar ile yolumuzda ilerliyoruz. Bu amal, nazik projeler. İnşallah 3-5 sene içerisinde Koçarlı çok değişik tıpkısı konuma akilane bir anda gidecektir” dedi.

Verdikleri sözler noktasında dediklerini hepyek hayata geçirdiklerinin altını çizen Başbuğ Kaplan, “Tığ çalıştıkça Koçarlımız gelişiyor. Koçarlı için ne yapsak azdır. İnşallah önümüzdeki yıllarda de bir nice yatırımı ve projemizi hemşerilerimizin hizmetine sunacağız” dedi.

Koçarlı’dahi yapılan, yapımı tamamlanan ve yapılacak olan projelerden da bahseden Kaplan, “Koçarlı bugüne kadar almadığı yatırımları almaya başladı ve bu evire çevire ilçemiz yatırıma doyacak. Belediye bakım binası, Itimat ve Açıkgöz Binası, Millet Bahçesi, Düğün Salonları, Çokça Amaçlı Konferans Salonu, Kocababa Deresi Islah Çalışması ve peyzaj düzenlemesi üzere büyük yatırımları ilçemize kazandırdık. Antrparantez KYK Yurdu, Koçarlı Azamet Hastanesi, Koçarlı Turizm yolu, Cihanoğlu Kulesi ve Mekân düzenlemesi, Latmos Bölgesi Kasaba düzenlemesi projesi, Adnan Menderes Şehir Orman yenilemesi, Kilitsiz Küreksiz Dirim Merkezi, Kilitsiz Küreksiz Hayat Parkı, Buğulu Hayat Köyü projesi, Spor tesisleri, Deneyimsizlik merkezi, Merbut spor salonu, Kapalı nısıf olimpik yüzme havuzu projesini hayata geçirecek olmanın güzel gururunu yaşıyoruz. Bunların yanı sıra TOKİ Projesi ile de ilçemize henüz de derece kazandıracağız. İlçemizin gelişmesi üzerine bizlere destek veren Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Valimize, İl Başkanımıza şahsım ve ilçem yerine teşekkürname ediyorum” diyerek konuştu.

Başbuğ Kaplan, Kocababa Deresi’nin tashih çalışması ve peyzaj düzenlemesinin bittiğini fakat Büyükşehir Belediyesinin ilçede kanalizasyon meselesini çözmesi halinde dereye akan yağmur rögarları, evvelce bağlantı yapılan pis suların dereye akmasının önleneceğini ve henüz güzel ayrımsız fon olacağını de sözlerine ekledi.

SELIM Tümen Işıklı İl Başkanı Ömer Özmen ise İl Başkanlığı vasıtasıyla hazırlanan program çerçevesinde Koçarlı’yı konuşma ettiklerini belirterek, “Koçarlı ilçemizde Belediye Başkanımız Nedim Kaplan’ın göreve başladığından bu yana öncülük ettiği yatırımları gezdik. Koçarlı’nın makus tarihinin değiştiğine bir el henüz tanık olduk. Koçarlı’nın önceki kendisine meydanına geldiğinizde bu değişime çok çıplak aynı şekilde tanık oluyorsunuz. İnşallah hem 2024’e kadar olan süreçte, hem ikinci dönemde Koçarlı’üstelik yapılacak çıktı aksiyon var. Koçarlı yeni bir ilçeydi, bugüne büyüklüğünde hiçbir iş yapılmamış. Koçarlı’ya ne yapılsa kendisini gösteriyor. Bizlere dahi sunturlu gabi dönüşleri oluyor” dedi.

Esas niyetlerinin Koçarlı’yı cazibe merkezi haline lütfetmek olduğu anlatım eden İl Başkanı Özmen “Koçarlı’nın makus tarihini hoppadak binalar ile yenmek değil amacımız. Buranın ticaretini, nüfusunu arttıracak, esnafımızın işlerini düzeltecek bire bir topluluk yatırımların önünü açacağız. Koçarlı’üstelik bile başta amazon bölgesi, latmos dağları doğmak üzere, site ormanı, turizm çevre yolu gibi yatırımları yan yana koyduğumuzda Koçarlı önümüzdeki 10 sene içerisinde Görgülü’ın arz iyicene ilçelerinden biri olacak. bu bakımdan Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkürname ediyorum. Koçarlı’mız bilcümle yatırımları adalet ediyor. Uray Başkanımız birlikte kuşkusuz Koçarlı’yı türe ettiği yere getiriyorsa, daha çok dahi henüz yukarılara taşıyacağından on paralık şüphemiz yok” diye niteleyerek konuştu. – AYDIN

Share: