Zabıta Müdürünün vurulma olayında vakfedilmiş sayısı 4’e daha çok

Okumuş’ın Didim ilçesinde Şehremaneti Zabıta Müdürü Gaye Hacıfettahoğlu’nun silahlı agresif eliyle vurulması olayıyla ilgili olarak mevkuf sayısı 4’e bundan sonra.

Didim Belediyesi Zabıta Müdürü Misyon Hacıfettahoğlu, 1 Ağustos günü evinin uğrunda oğluyla alay malay gübür alaşağı etmek istediği sırada üzerine akla yatkın koşarak mevrut kar maskelenmiş aynı şüpheli vasıtasıyla 5 ahali kurşun sıkılması sonucu yaralanmış, kurşunlardan 2’si sağlıklı ayağına 1’i ise sol ayağına balkon etmişti. Yaralanan Zabıta Müdürü Okumuş Adnan Menderes Üniversitesi Tababet Fakültesi Hastanesine gönderme edilerek cerrahi müdahale edilerek taburcu edilmişti. Olayla ait adına düzenlilik kameralarını inceleyici güven güçleri, olayın tetikçisinin M.A.S. (20) olduğunu belirleme ederek, tetikçi M.A.S’nın olayın birden arkası sıra arkadaşı olan E.A’dan (22) müzaheret istediği ve şüphelilerin C.T’ye ilişkin olduğu tespit edilen araçla İstanbul’a kaçtığı belirlenmişti. Düzenlilik Devir Amirliği ekipleri şüphelilerin yakalanması noktasında yüzlerce saat aksiyon yeri ve güvenlik kamerası inceledi ve şüphelilerin İstanbul Silivri’de saklandığını tespit ederek, Silivri’de belirlenen villaya yapılan baskında şüphelilerin bütünü yakalanarak gözaltına alındı ve Didim’e getirilmişti. İddialara göre, olayın tetikçisi M.A.S’nin akrabasının Didim’deki ayrımsız otelde çalıştığı ve otelin sahibi iş insanı A.O. ile akrabası olan M.O’nun de olayla bağlantılı olarak Didim’de itimat güçlerince gözaltına alınmış ve adliyeye sevk edilen 6 şüpheliden Tetikçi M.A.S ile arkadaşı E.A ve M.G tutuklanmış, özge şüpheliler adli arama şartı ile serbest kalmıştı.

“Kaba kendi teyit oldu”

Didim Emniyeti olayla ilişkin namına firarı yerine aradığı ve olayla bağlantısı olduğu belirleme edilen R.A Didim Emniyeti’ne gelerek kendisi tasdik oldu. R.A mevkuf olan E.A’nın arkadaşı olduğu ve tetikçiye arkalama ettiği ati sürülürken, emniyetteki sorgusunun peşi sıra adliyeye irsal edilen R.A tutuklanarak cezaevine gönderildi. – AYDIN

Share: