Sakarya Büyükşehir Belediyesi, 3 ayda 20 titrem çilek üretti

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, 18 dönüm arazide 3 ayda 20 titrem çilek üreterek ekonomiye yardım sağladı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Bakacak Mahallesi sınırları içinde Tavhane SERPMEK eliyle hazırlanan 18 dönümlük yerey, şehrin arz artağan bahçelerinden ayrımsız tanesine dönüştü.

Ziraat mühendisleri, üretim elemanları ve kitap ihya uzmanlarıyla çetin tümce oluşturan belediyenin, burada 3 ay kabil bodur sürede ürettiği 20 titrem çilek, kalitesi, doğallığı ve fiyatıyla şişman ilişki gördü.

Çilek bahçesi, ürünleri yerinde buyurmak isteyenlerin ziyaretine açılırken, yılın akıbet dönemlerine büyüklüğünde burada istihsal yapılması ve hasat kapasitesinin artırılması hedefleniyor.

Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Botanik Vadisi’nde tıbbi-aromatik nebat, Seracılık Mükemmellik Merkezi’nde domates ve gül, Alancuma’da kendir, Kullanışlı Fellah Eğitim Merkezi’nde (UTÇEM) avokado ve değişik alanlarda birçok istihsal gerçekleştiriyor.

Sakarya Büyükşehir Şehremini Ekrem Mefret, üreten, kazanan ve kazandıran Sakarya üzere çokça çalıştıklarını, bereketli toprakları sunma iyi şekilde kullandıklarını belirtti.

Göreve geldikleri günden itibaren şehrin dört bir yanı sıra tarım projelerini hayata geçirdiklerini bildiren Eke, şunları paylaştı:

“Bu çoğalan topraklarda meyvenin, sebzenin, bitkinin yüzlerce çeşidini hasat ediyor ve vatandaşlarımıza sunuyoruz. Önemli Allah’ın iyicene kentimize bahşettiği mükemmel özellik var. Toprağa ne ekersen, sana meyve yerine geliyor. Geçmişten mevrut tecrübemizi kullanarak dünyanın ciharıyek yanından şehirlerin gelip incelediği, kendilerine afi nüsha kendisine belirledikleri projeleri hayata geçirmekten süfli bahtiyarlık duyuyoruz. Sakarya, tarımla üreten, kazanan ve kazandıran kent olmaya devam edecek. Ekincilik, bu şehrin geleceği olacak.”

Share: